Máte rádi svoji postel? Máme špatnou zprávou, roztoči ji taky milují

Je tam tma, teplo a vlhko. Navíc jídla, co hrdlo ráčí. Přesně tak si představují svůj ráj roztoči. A dokonce ho už našli – ve vaší matraci. Jestli chcete jejich rejdům učinit přítrž, každých 5 let je nutné ji vyměnit.

Pokud si říkáte, že máte doma čisto a roztoči u vás nehrozí, jste na omylu. Tito okem neviditelní živočichové jsou téměř všudypřítomní a rodiny alergiků vám potvrdí, že zbavit se jich je nadlidský úkol.

Roztoče 2

Fakta o domácích roztočích:

  • v 1 gramu prachu jich je až 15 000,
  • najdete je v čalouněném nábytku, kobercích, záclonách a matracích,
  • mají 8 noh a patří do třídy pavoukovců,
  • žijí několik týdnů.

Flu allergy. Sick girl sneezing in tissue. Health

Výkaly roztočů jsou silným alergenem

Roztoč v matraci se nejdřív nakrmí šupinami vaší odumřelé kůže a pak tráví. A stejně jako každé jiné zvíře i on vyměšuje. Výkaly v matraci uschnou a při každém vašem pohybu se rozvíří.

Při vdechnutí, kterému se nedá téměř zabránit, se alergeny dostanou do plic a citlivé jedince výrazně podráždí. Mezi příznaky alergie na roztoče patří:

  • kašlání,
  • rýma,
  • svědění očí,
  • ekzém.

 

Hygienická životnost matrace je 5 let

Novou matraci roztoči osídlí už za 3 měsíce a postupně jejich populace narůstá. Zdravému člověku se silnou imunitou zpočátku nevadí. Roztočů však postupně přibývá a alergeny se začnou blížit ke kritické hranici. Proto se většina odborníků shoduje, že po 5 letech skončí hygienická životnost matrace a je třeba ji vyměnit.

Problémem je, že mnoho lidí o hygienické životnosti matrace vůbec neví. Matraci mění až po 7-10 letech nebo v případech, kdy se objeví znatelné proleženiny. Jenže to už několik let každou noc vdechovali kritické množství roztočích alergenů.

Když koupíte výhodně, utratíte za matraci zlomek ceny

Pokud jste si právě uvědomili, že jste svoji matraci kupovali v roce 2010 a dřív, nemusíte zoufat. Stačí se podívat po slevách a výrazně ušetříte. Například ortopedickou českou matraci Triker seženete nyní v akci 2 za cenu 1.