Máte své jízdní kolo ve stoprocentní kondici nebo jste na údržbu před sezonou zapomněli?

Jízda na kole patří po celém území České republiky mezi nejoblíbenější druh rekreačních sportů. Ať už se jedná o silniční kola, terénní, nebo jakákoliv jiná speciální, důležité je, aby byly před sezonou v naprostém pořádku a připravené. Příprava kol na sezonu je velmi důležitá, ačkoliv jí stále velké procento cyklistů podceňuje. Zapomněli jste také na údržbu kola? Ještě stále je čas pro nápravu.

Proč je údržba tak důležitá?

Údržba kol je důležitá hned z několika hledisek. Ty hlavní si nyní představíme. Především se jedná o to, že prodlužujete životnost svého kola. Údržba je také prevencí proti poškození kol. Poškození kol následkem zanedbání údržby je nejčastějším druhem poruchy kol, ještě častějším, než poškození při havárii nebo pádu. Velmi důležité v této oblasti je správný olej na kola.

Olej na kola pro nejvíce namáhané části

Každé kolo má více a méně namáhané části. U více namáhaných částí samozřejmě dochází k vyššímu opotřebení a také k větší náchylnosti k poškození těchto dílů. Tyto části by se měly pravidelně čistit, promazávat a konzervovat, aby dokázaly odolávat působení špíny a ostatních vnějších vlivů. Všechny tyto činnosti může zvládnout jediný prostředek. Jaký?

START olej na kola

Právě START olej na kola je ideálním prostředkem pro přípravu jízdních kol na sezonu a jejich pravidelnou údržbu v průběhu sezony. Je vynikajícím mazivem všech namáhaných, kluzných a jinak pohyblivých částí (řetězy, kola, převody, ložiska). Dále slouží jako konzervant, zabraňující korozi i oxidaci. Dokonce má vynikající čistící schopnosti a čistí i těžko přístupná místa od prachu, dehtu, pryže nebo solí. Je schopen uvolňovat zarezlé šrouby a matice.

START olej na kola najdete na www.druchema.cz.