Jak pečovat o pneumatiky?

Pokud chcete, aby vám jakýkoliv produkt vydržel v perfektní kondici dlouhodobě, je třeba o něj pravidelně a důkladně pečovat. Stejné je to i s pneumatikami na automobily. U pneumatik je pravidelná péče doporučována nejen z důvodů delší životnosti, ale také vyšší bezpečnosti. Mají totiž největší vliv na bezpečnost jízdy. Na jejich funkčnost se musíte maximálně spolehnout. Jak tedy správně pečovat o pneumatiky, aby dlouho vydržely a byly maximálně bezpečné?

Při sundání nejprve důkladně ošetřit a až pak uskladnit

Pravidelné střídaní letních a zimních pneumatik je jedním ze základních parametrů bezpečné jízdy. Letní ani zimní pneu by neměly sloužit pouze jednu sezonu, ale hned několik období. Před začátkem zimy je zapotřebí nasadit zimní modely a po skončení zimy je zpět vyměnit za letní pneu. Při výměně pneumatik byste měli věnovat dostatečnou péči právě sundaným pneumatikám. Často jsou znečištěné, zašpiněné od soli a v dezénu jsou kamínky a nečistoty. Důležité je zbavit pneumatiky od všech nečistot. Zejména soli mají na pneumatiky velmi negativní vliv a urychlují stárnutí materiálu. Důkladné omytí každé pneu a její impregnace může prodloužit životnost a odolnost materiálu.

 70-r15-1049-i2960

I skladování má svá pravidla

Ještě stále velké procento majitelů aut nepřikládá dostatečný důraz důležitosti skladování pneumatik. I špatné uložení má na životnost pneumatik velký vliv. Ideálním místem je chladnější, ale suché prostředí. Pneumatiky by nikdy neměly být skladovány přímo na holé zemi z důvodů vlhkosti i možnosti poškození od hlodavců. Z důvodů zachování jejich správného tvaru by neměly být nijak zatěžovány. V mnoha sklepích a garážích je nedostatek prostoru, takže se pneumatiky nedají skladovat jinak, než na sobě. V takovém případě je vhodné pravidelně pořadí pneumatik měnit, aby nedocházelo k dlouhodobé zátěži jedné pneu. Ideální variantou pro skladování jsou regály na pneumatiky.

 yokohama-wy01-i3802

Více tipů na uskladnění pneumatik a nabídku kvalitních pneu najdete na www.pneu360.cz.