Metody prodlužování vlasů

Neexistuje nic, na čem by na svém zevnějšku žena více lpěla, než na svých vlasech. Každý den jsou utráceny tisíce za vlasovou kosmetiku, podpůrné přípravky i za kadeřnické služby. I když pravidelnou péčí můžete výraznit ovlivnit kvalitu svých vlasů, hraje zde roli i správná životospráva, dostatečný pitný režim a také, pro některé bohužel, genetika. Pokud i vy jste jedna z žen, u které selhaly všechny dostupné metody, jak přinutit vlasy podrůstat i růst, řešením je prodloužení vlasů, které v poslední době zažívá veliký boom. Jak si však správně vybrat?

 

Metoda prodloužení

Nejdůležitější je vybrat si způsob, jakým chcete vlasy prodloužit. Na každý typ vlasů se hodí jiný, proto si dobře rozmyslete, který využijete. Představíme vám ty nejběžnější.

 

Keratin

Jednoduchá chemická metoda za tepla, při které se využivají prameny opatřené keratinovým nehtíkem. Ten se pomocí speciálních kleští roztaví a připevní na váš pramen vlasů. Způsob je to ovšem pracný a zdlouhavý, tudíž si na prodloužení vyhraďte hodně času. Výhodou potom je, že keratin si mohou dovolit i ženy s řídkými či jemnými vlasy. Spoje jsou totiž malé a díky transparentnosti keratinu téměř neviditelné.
Tip: Při nákupu vlasů si dávejte pozor, z jak kvalitního keratinu je nehtík vyráběn. Mohlo by vás totiž pak nepříjemně překvapit, že by vlasy ve velkém pouštěly.

 

Micro rings

Jedná se o způsob mechanického prodlužování za studena. Opět jsou použity prameny vlasů, tentokrát se ovšem k vašim vlastním vlasům připevňují pomocí kovových kroužků, které se zmáčknou kleštěmi. Spoje jsou více nepohodlné a viditelnější než u keratinu, na druhou stranu se jedná o méně pracnou metodu. Micro ring není vhodná metoda pro jemné vlasy, protože kovové kroužky po nich budou sklouzávat.
Tip: Existují ještě micro rings easy loops, které jsou levnější variantou klasických pramenů. Ty jsou opatřeny speciální šňůrkou, která nahrazuje očko pro přichycení pramenu a aplikace je tudíž ještě rychlejší.

 

Tape-in

Vlasové pásky neboli tape-in jsou nejrychlejší a jednou z šetrnějších metod prodlužování vlasů. Výhodou oproti jiným druhům prodloužení se vlasy nepramínkují a vypadají více přirozeně. Vlasové pásky se nazasují na vaše vlastní vlasy speciální vlasovou páskou, která slepí dva pásky k sobě sendvičovou metodou.

Clip-in

Nejedná se o permanentní prodloužení a tudíž si ho můžete v klidu udělat doma, postačí vám jen zrcadlo a šikovné ruce. Clip in jsou pásy různě široké vlasové tresy, opatřené speciálními hřebínkovými sponkami. Vlásky si můžete kdykoliv nasadit a dle libosti zase sundat, a to bez nutnosti návštěvy kadeřnického salonu.
Tip: Vlasové pásy nejsou jedinou variantou, kterou si na sponkách můžete pořídit. Mimo ně můžete narazit i na clip in culíky, které si jednoduše připnete na vlastní culík. Také existuje clip in ofina, která vám umožní rychle měnit vzhled bez použití nůžek.