Mobilní dům pro plnohodnotné celoroční bydlení za méně než milion

Hledáte dům, který by vám poskytl stabilní a komfortní zázemí po celý rok a zároveň se v případě potřeby dokázal přesunout prakticky kamkoliv? Modulové domy ze série superior od HOBBYTEC jsou přesně takové. A co všechno vám mohou nabídnout?

Trendy v mobilním bydlení již nestaví do popředí pouze rychlou a finančně nenáročnou výstavbu, ale zaměřují se i na nízké provozní náklady během samotného bydlení. Proto jsou modulové domy ze série superior navrženy jako nízkoenergetické s koeficientem tepelné propustnosti W/m.K.

To ale neznamená, že by snadná dostupnost a rychlá výstavba byla upozaděna, naopak. Moderní mobilní domy se například obejdou bez základové desky. Tu může nahradit hned několik výhodných řešení:

  • zátěžové dlaždice
  • železobetonové dlaždice
  • betonové patky
  • dřevěné fošny
  • zemní vruty

Zemní vruty jsou unikátním způsobem usazení, které se používá při instalaci na méně stabilní podloží. I přesto jsou v 90% případů mobilní domy schváleny jako mobilní stavby bez potřeby stavebního povolení (vystačíte si pouze s ohlášením stavby). V případě nutnosti je pak možno na  dům nainstalovat i nápravu a vlastní oj, aby byly plně vyhověno podmínkám mobilního domu.

Je tepelná izolace stejná jako u plnohodnotného plně srovnatelného dřevěného domu?

To je asi nejčastější otázka, kterou zákazníci pokládají. odpověď zní ANO. Je to dokonce původní smysl těchto mobilních dřevěných staveb. Použití kvalitní pevné konstrukce z hoblovaných, sušených a lepených profilů s masivními stropními trámy umožňuje obložení domu velmi kvalitní a stálou izolací. V podlaze a ve stěnách je u série superior použita izolační plsť a strop je izolován polyuretanovými izolačními panely, jenž mají dvojnásobné izolační vlastnosti oproti klasické minerální vatě.

V současnosti jsou mobilní domy superior dostupné ve čtyřech velikostech, z nichž ta největší o výměře 48m2 plně nahradí standardní byt 2+1 a nezaplatíte za ni více než 700 000 Kč. V nabídce e-shopu Hobbytec.cz ale najdete i větší rodinné domy, stejně jako mobilní kanceláře, haly nebo třeba garáže. Svůj dům a zahradu navíc můžete při jednom nákupu vybavit vším potřebným a ještě získat slevu napříště. Nechte se inspirovat a získejte své vysněné bydlení doslova za pohádkovou cenu.