Pružinové matrace a jejich výhody

Jako první se podíváme na matrace rozměry a dle velikosti svého postelového rámu zvolíme správný tip. Následně koukneme do peněženky a dle svých možností vybereme tu nejlepší s ohledem na poměr ceny a kvality. V tomto článku se podíváme, proč si pružinové matrace zachovávají stále tak velkou popularitu u velkého množství zákazníků.

 

Pružinové matrace – výhody

Pružinové matrace mají svou největší výhodu v nadstandardní prodyšnosti, která je dána výškou pružin. Kromě toho se dají specifikovat jako levné matrace v kvalitním a plně dostačujícím provedení. Prodyšnost jim samozřejmě propůjčuje mnohem hygieničtější komfort. Jedná se o letitou klasiku prověřenou několika generacemi. Tím nechceme říci, že by se pružinové matrace po technologické stránce neposouvaly.

Pružinová matrace je vhodná pro všechny, kteří chtějí mít své lůžko co nejvzdušnější. Díky svým vlastnostem se zde nachází možnost položení této matrace na neprodyšnou pevnou desku, aniž by utrpěla hygiena podloží. Odborníci navíc tvrdé podloží pro tento typ matrace doporučují, jen za těchto předpokladů vám poskytne maximum.

Pružinové matrace taštičkové

Moderní pružinové matrace nazýváme taštičkové. To znamená, že každá pružina má své vlastní pouzdro nebo-li taštičku. Všechny jsou odděleny v samostatném systému a navzájem se nedotýkají. Díky tomu má matrace výraznější ortopedické vlastnosti, jelikož každá z pružin reaguje na určitý pohyb zcela nezávisle na pružiny v okolí. Taštičky reagují pouze na vytvořené zatížení člověkem.

Pružinové matrace mají mimo jiné i značně delší životnost, než je tomu u jiných typů. Pozor, ale bavme se pouze o kvalitních pružinových modelech, které naleznete například v prodejně Matrimex. Takové matrace pak dokážou vydržet i více jak 20 let, aniž by to vaše záda pocítila.