Módní golfové trendy

Chcete vyzkoušet nový sport a napadl vás golf? Pokud chcete zapadnout „na greenu“, věnujte pozornost svému outfitu. Golf je jeden z mála sportů, který ctí styl, etiketu a kulturu oblékání. Víte, jak vypadá ten správný dress code, ve kterém zazáříte?

 

Čemu se vyhnout

Největším faux-pas, kterého se můžete na golfovém hřišti dopustit je vydat se hrát golf v džínách. Některé golfové kluby mohou džíny považovat až za trestuhodný krok, kdy vás na hřiště nemusí pustit. Ženy by se rozhodně měly vyhnout hlubokým výstřihům, krátkým sukním a odhalenému tělu. Při volbě sportovního oblečení myslete nejen na svůj vzhled, ale také na etiketu a typický dress code, který ke golfu patří.

 

Jak se na golf obléct

Klasickým golfovým dress codem jsou kalhoty a tričko s límečkem. Kalhoty by měly mít klasický střih, být dlouhé a místo viditelného zipu mít poklopec. V některých případech jsou dovoleny i kratší kalhoty, rozhodně by však měly zakrývat kolena. Golfové tričko s límečkem by se mělo zapínat průměrně na pět knoflíků. Vždy jej noste zastrčené, abyste při hře neukazovali holé tělo. Na hlavě můžete mít štítek proti slunci, golfovou čepici, případně klobouk.

 

Myslete i na správnou obuv

Na golfové hřiště byste neměli jít s boty na podpatcích. Ty by mohly nepříjemně poškodit trávník. Pokud jste začátečník, tak nemusíte mít speciální golfovou obuv a postačí tenisky nebo botasky. Pokud však plánujete hrát pravidelně, pořiďte si boty na špuntových příchytkách na podešvi. Díky vhodné obuvi můžete hrát golf i ve vlhku, po trávníku se vám bude chodit pohodlněji a navíc budete mít potřebnou stabilitu při odpalu.

 

Cílem je nevypadat nudně

Veškerou módní etiketu, kterou byste měli dodržet ve stylu a střihu, můžete vypustit u barevnosti a vzorů oblečení na golf. Rozhodně nemusíte u golfu vypadat nudně. Velmi často je vidět vzor kohoutí stopy, mezi oblíbené patří i pruhy, šachovnice, případně jednobarevnou polokošilí nic nezkazíte.

 

Co musíte mít

Mezi nejdůležitější součásti golfového outfitu je téměř nejmenší část oblečení. Jedná se o golfovou rukavičku. Ta se nosí na ruce, držící hůl nahoře. Rukavička se používá hlavně z toho důvodu, aby vás uchránila proti mozolům na dlaních.

 

Jak se obléct v létě

V létě může nastat problém, pokud chcete zachovat golfový dress code, přesto se nechcete zpotit. Zapomenout byste však měli na různá tílka, crop topy, případně kraťasy a ženy krátké sukně. Snažte se mít kraťasy alespoň pod kolena, ženy sukni ideálně do poloviny stehen. Pro ženy jsou pak ideální sukně s všitými kraťasy.