Může být pokládka dlažby přesná a přesto snadná a rychlá?

Potřebujete položit keramickou dlažbu na velké ploše podlahy? Chcete dosáhnout dokonalého výsledku a především si pohlídat to, aby byla dlažba dokonale rovná? Základem je správná příprava podkladu, ale ani perfektně připravený podklad ještě nemusí znamenat, že dlažba bude v ideální rovině i po nalepení. Dodržení roviny všech dlaždic je při pokládce nejsložitějším úkolem. Ovšem i ten lze usnadnit.

 Vyrovnávací systém dlaždic Fixlevel

Vodováha jen jako pomocník, nikoliv hlavní nářadí

Měření každé dlaždice vodováhou je klasický způsob pokládky. Dále musíte gumovou palicí přitlačit hrany dlaždic do roviny a neustále kontrolovat, zda dlaždice není na jedné straně zdvihnutá. V současnosti existují druhy nářadí, které tuto činnost dokáží usnadnit. Takové nářadí můžete najít například v nabídce společnosti Chmelík Trade, specialisty na prodej stavebního nářadí. Jedná se o vyrovnávací systém  Fixlevel.

Komfortni-kovove-nastavitelne-kleste-aplikacni-Fixlevel

Co je Fixlevel a jak funguje?

Fixlevel – unikátní systém pro přesnou pokládku dlažby, složený ze tří částí. První částí jsou spony. Spony mají spodní a vrchní část. Spodní část se usadí pod 2 vedle sebe ležící dlaždice. Vrchní část má v sobě připravený otvor pro klíny – druhou součást systému Fixlevel. Klíny se zasadí do spon tak, aby byly přes 2 dlaždice. Ještě než lepidlo začne tvrdnout, klíny se ve sponách dotáhnou kleštěmi – třetí součástí systému Fixlevel. Dotažením klínů ve sponách se vyrovnají výškové rozdíly mezi dlaždicemi a dlažba je v absolutní rovině. Video, jak Fixlevel funguje v praxi, najdete ZDE.

Rezacka-Kaufmann-TopLine-PRO

Na kvalitní řezačku nesmíte zapomenout

Vyrovnávací systém ale není jediným vybavením, které budete potřebovat, aby výsledek byl skutečně dokonalý. Zapomenout nesmíte ani na kvalitní řezačku. Jak mají vypadat kvalitní řezačky na dlažbu?

Masterpiuma_63P3

U řezaček je nutné především sledovat provedení vodícího profilu, tak aby řez byl vždy rovný a čistý a dlaždice šla dobře zlomit. I řezačky profesionální kvality najdete v nabídce Chmelík Trade.

Detailní nabídku nářadí najdete na www.chmelik-trade.cz.