40267848 - room flowers on the home window in sunset time

Mytí oken bez nutnosti použít celou škálu chemikálií

Bylo to tady, nastal čas mytí oken. Už jsem je nemohla déle přehlížet, bylo nutné se do jejich čištění pustit. Absolutně tuhle činnost nesnáším. Dlouho se k ní odhodlávám, trvá mi to strašně dlouho, je to pro mě dosti fyzicky vysilující a nakonec stejně zjistím, že to vůbec nestálo za to. Nikdy se mi nepodařilo mít perfektně umytá okna. Zůstávají mi na sklech šmouhy a zaschlé kapky vody. Už jsem toho měla dost a rozhodla se, že tentokrát okna mýt nebudu a radši si na to někoho zavolám.

Když už jsem ale za to chtěla platit, nestačilo mi, abych našla jen tak někoho, kdo mi sice ušetří práci, ale výsledek bude stejný jako po mém mytí. Tentokrát jsem chtěla okna perfektně čistá a lesklá. S hledáním vhodné úklidové firmy jsem si dala opravdu práci. Pročetla jsem všemožné recenze a popis techniky mytí jednotlivých firem.

Moc se mi líbila firma A SERVIS LIPKA, mytí oken, výškové práce Brno. Nejsympatičtější mi na ní bylo to, že na závěr nepoužívá leštidlo, takže moje okna nebudou přeplácaná všelijakou chemií, která je potom cítit po celém domě. Chápu, že k tomu, aby byla okna pořádně umytá, nestačí jen teplá voda. Ale většina firem používá přehršle saponátů a leštidel, takže potom máte domácnost zamořenou chemikáliemi.

S A SERVISEM jsem se domluvila na všem potřebném a když pracovníci přijeli, mohla jsem si v klidu popíjet kávu, sledovat je při práci a povídat si s nimi. Bylo to moc příjemné. Vysvětlili mi, proč nepoužívají leštidla a jaké to má výhody. Leští sklo jen bavlněným hadříkem za sucha. Hlavním plusem je to, že tak nevznikají šmouhy ani tahy po leštění a především, okna zůstanou déle čistá. Měli pravdu, skla se nádherně leskla, nikde nebyly žádné zaschlé kapky vody ani šmouhy. Navíc okna skutečně vydržela déle čistá. Od teď už okna sama nemyji. Objednáním firmy šetřím svůj čas i nervy.

Strojové čištění koberců Brno nám zachránilo koberec

Rodiče odjeli na dovolenou. Volný byt, to byla výzva, uspořádat pořádný mejdan bez dohledu, tak hurá na přípravy. Zábava v plném proudu, veselo snad v každé místnosti našeho domku. Jen žádný problém, vážení. Bohužel ráno přineslo nemilé překvapení. Nepořádek by se uklidil, ale skvrny na koberci, ty byly k nepřehlédnutí. Nezbylo nic jiného, než vzít kartáč, vodu a něco na čištění skvrn jsem taky našla. Snad hodinu jsem se trápila a výsledek mé snahy žádný. Tak to tedy neprojde. Rodiče, zvlášť mamka, tu skvrnu objeví a bude zle.

32554623 - the blue carpet,shooting angle in obliquely.

Musím si poradit jinak, začalo hledání firmy, která je vyhlášená svými službami a poradí si s naším znečištěným kobercem. Firma A SERVIS LIPKA, čištění koberců, sedaček Brno, splňovala všechna očekávání a já začala jednat. Mladý ženský hlas mě po telefonu ujistil, že pracovníci určitě napraví následky bujarého veselí a budou se snažit v co nejkratším čase, neboť dovolená nebude trvat věčně. Naštěstí pro mě se skutečně našel nejbližší možný termín a firemní četa pracovníků dorazila k nám domů.

Pánové s sebou přivezli nějaké stroje a čistící prostředky. Se zvědavostí jsem pozorovala jak silný stroj pomalu kartáčoval koberec a použitá kosmetika provoněla celý byt. Místo, kde byl flek od červeného vína, jsem po chvilce nenašla, bála jsem se jen, aby koberec uschnul než naši dorazí domů, ale pán, který si vzal do práce další vysavač, mě ubezpečil, že právě tento průmyslový vysavač vysaje zbylé nečistoty, alergeny, parazity a vlhkost z koberce. Rodiče se vrátili a jak jsem tušila, mamka si samozřejmě čistého koberce hned všimla. Musela jsem s pravdou ven a od té doby k nám společnost A SERVIS jezdí pravidelně.