27919004 - prague, czech republic - february 03, 2014: new town of prague. butcher shop - the traditional place of purchase townspeople fresh meat and sausages.

Mytí výloh a impregnace skel v řeznictví

Vlastním menší řeznictví, ve kterém je několik výloh. Jak už to tak bývá, špiní se asi tak jako jinde. Bytostně nesnáším umývání oken, natož výloh. Takže když chci mít čisté výlohy, musím si najmout profesionály. Snad nikdy jsem neměla tak umyté výlohy, jak bych si představovala a to jsem vystřídala několik firem. Připadám si kolikrát, jako bych hledala jehlu v kupce sena, když měním firmy a nejsem pořád spokojená.

Opět jsem tedy musela usednout před počítač a pustit internet. Zadala jsem si do vyhledávače mytí oken a výloh a vyjelo mi několik firem. Z těch jsem vybírala a porovnávala nabídky a ceny, až jsem se dostala k firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí výloh, oken, Nano impregnace Praha,  která působila velmi seriózně a hlavně měla spoustu spokojených zákazníků a kladných hodnocení. Navíc nabízí leštění skel na sucho, bez leštících přípravků. Rozhodla jsem se, že je oslovím.

Na centrále jsem si domluvila termín mytí výloh na víkend a bez problémů mi vyhověli. V domluvený čas přišli pracovníci firmy a obhlídli si obchod, aby věděli, kolik výloh je čeká. Poté se pustili do práce a omyli rámy výloh a parapety, kterými začínají vždy. Skla umývali kvalitními prostředky a setřeli je kvalitní gumovou stěrkou. Po důkladném proschnutí je začali leštit na sucho čistou 100% bavlněnou plenou.

Navrhli mi i impregnaci skel, aby vydržela déle čistá. Neváhala jsem ani minutu a souhlasila. Je to totiž hydrofobní impregnace, která se provádí pouze na venkovní stranu oken nebo výloh, protože k tomu, aby to fungovalo správně, musí foukat vítr nebo třeba zapršet. Díky impregnaci totiž na skle vznikají kuličky, jenž na sebe vážou pyl nebo jakoukoli nečistotu a ty pak stačí pouze odfouknout nebo omýt deštěm.

Byla jsem zvědavá, jak dlouho díky impregnaci vydrží výlohy čisté a vypadá, že to opravdu funguje tak, jak říkali. Je to již něco kolem roku a pořád to vypadá skvěle. Chtěla bych firmě A SERVIS mockrát poděkovat za jejich perfektně provedenou práci a jejich služby velmi ráda doporučím dál.

První pomoc při nápravě škod na našem koberci

Rozhodli jsme, že si doma necháme vyčistit koberce. Byly už v žalostném stavu. Podepsalo se na nich pár let a naše děti. Věděli jsme, že existují nějaké metody, jak koberce dát zase trochu dohromady, jen jsme netušili, že těch způsobů existuje víc. Některé lepší a některé horší. Vybrali jsme tedy bez rozmyslu jednu z mnoha úklidových firem, které se nám nabízely. To byla chyba.

7752283 - a green carpet texture, close-up

Zaměstnanci oné firmy přijeli, koberce nám jen rozmáčeli a zas ujeli. Po uschnutí byly koberce ještě k tomu snad víc flekaté než předtím. Požadovali jsme reklamaci. Ale peníze nám nevrátili a další jejich čištění by sotva pomohlo. Hledali jsme opět pomoc. Tentokrát jsme byli ale mnohem zoufalejší.

Tehdy jsme zjistili, že kromě extrakční metody čištění, která byla na náš koberec použita, existuje i strojová metoda. Všichni si ji velice pochvalovali, ale moc firem ji nenabízelo. Jediná firma, kterou jsme našli, používající tuto metodu byla úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců do struktury Praha. Neměli jsme jinou možnost, než ji vyzkoušet.

Už při výběru termínu byli ochotní. Nejsme prý první, kdo potřebují opravit práci po jiné firmě. – Firma A SERVIS s čištěním neměla problém. Zaměstnanci si připravili svou techniku a šli na věc. Výsledek jejich práce byl něco úžasného. To jsme ani nečekali. Koberec byl zase jako nově koupený.

Služby firmy A SERVIS jsou sice mírně dražší, ale kvalitou se jim nikdo nevyrovná. Nevíme, co bychom bez jejich pomoci dělali. Tuto firmu určitě všem doporučujeme.