Westernové městečko Boskovice – zažijte zlatou horečku na vlastní kůži

Lámete si hlavu, kam vyrazit se svými dětmi? Chtěli byste jim poskytnout zábavu v harmonii s přírodou a hlavně daleko od počítačů a televize? Pak se vydejte pouze 36 km severně od Brna do Western parku Boskovice, který vás přenese na americký Divoký západ 19. století. Westernové městečko s dlouholetou tradicí otvírá letos již svou 24. Sezonu a jeho branami prošlo za tu dobu více jak milion návštěvníků. A není divu. Atmosféra je díky starému pískovcovému lomu, kde se celý areál nachází, opravdu kouzelná, lidé tu jsou přátelští a zábavy je nadbytek. Každý si tak přijde na své. Vyzkoušet si můžete jízdu na koni, hod tomahavkem nebo střelbu z luku.

Adrenalin se vám zvýší v lanovém centru, kde je pro vás připraveno 45 středně obtížných překážek. Bavit se tu můžete ale i pasivně. Nenechte si ujít třeba koňskou show ve zdejší aréně, nebo divadelní představení v unikátním přírodním amfiteátru, který dodává westernovým příběhům to pravé kouzlo. Letos je připraveno nové představení s názvem 7 statečných opět zasahuje, které má premiéru 30. dubna – v den, kdy začíná ve western parku sezona. V květnu a červnu je pro veřejnost otevřeno pouze o víkendech. Přes týden se tu totiž konají školní výlety a firemní akce. S příchodem letních prázdnin je pak městečko přístupné všem každý den.

img_5648

A pokud si lámete hlavu co s sebou do batůžku, vězte, že svačinku můžete vynechat – strádat hlady zde rozhodně nebudete. Dopřejte si vše, na co budete mít chuť – od rychlého občerstvení až po speciality šéfkuchaře. K dispozici je vám stylová restaurace Saloon 1870, kde můžete vyzkoušet jídlo pravých kovbojů, Mexico kantýna či Saloon Four roses nabízející rychlé občerstvení a vynikající kávu, nebo Lokomotiva gril, kde vám připraví grilované pochoutky.

Pokud si ale do zavazadla přibalíte kilo trvanlivých potravin, dle zavedených zvyklostí zkušených zlatokopů, můžete podlehnout Zlaté horečce, při které můžete vyrýžovat nejen zrna z ryzího zlata, ale najít můžete též zlatý nuget v hodnotě 10 000 Kč. A potraviny, které vložíte do potravinové banky, budou zahrnuty do charitativní sbírky a odeslány potřebným. Takže kromě netradičních zážitků budete obohaceni i o dobrý pocit.

A pokud se zábava protáhne – žádný problém. Přenocovat můžete v apartmánovém hotelu, kanadských srubech, stanech nebo týpí. Spěchat domů určitě nemusíte.

Tak přijeďte prožít netradiční dobrodružství a obohatit se o nevšední zážitky – nejen vaše děti budou nadšené.

http://www.westernove-mestecko.cz/