Na co nezapomenout při balení se na cestování s campervanem?

Rozhodli jste se, že to při další dovolené „natřete“ všem svým přátelům, kteří rozesílají fotky od moře, z lodí nebo z honosných hotelů, a pošlete jim fotky z dovolené s campervanem? Vězte, že přestože je podobných cestujících stále víc, budete sklízet obdiv. Přitom cestovat po vlastní ose tam, kde se vám líbí a zůstat dlouho, jak se vám bude chtít, je dovolená snů a měl by ji zkusit každý.

 

Důležité balení, jež na cestách prověří vaši praktičnost a předvídavost

Aby dovolená s campervanem stála opravdu za to, je potřeba zabalit vše důležité, ale také to, co máme rádi. Takže je nutné zabalit vodu, plyn na vaření a hygienické potřeby. Pokud plánujete cestovat nadivoko, dbejte na dostatečné zásoby. Dočerpat vodu můžete např. v kempu. Nutností jsou i léky, a to nejen ty, které denně berete, ale i léky od bolesti, zažívacích potíží, horečky, průjmu a gel při štípnutí hmyzem.

 

Co se vejde, to se vejde

Bez dalších věci se v případě opomenutí obejdete. Ale bylo by nepříjemné je nemít. Balte dle sezony a cíle cesty. Jedete v létě k moři? Nebo v zimě do hor? Tomu uzpůsobte batožinu.

Chcete cestou poznávat města, zajít si do divadla, do casina, nebo budete celou dobu v horách? Pečlivě zvažte, co skutečně použijete, a co je zbytečné. Přece jen, ani campervan není nafukovací a prostor by vám mohl rychle scházet.

Abyste na nic nezapomněli, ale také ničeho nebrali zbytečně mnoho, je ideální udělat si seznam věcí. Při delší cestě byste mohli zapomenout, co vše jste nabalili, se seznamem budete mít přehled. Vyplatí se balit co možná nejvíc na lehko.

Půjčovna campervanů vám mnohé vybavení za příplatek ráda pronajme. Třeba nosiče kol, přenosnou TV, campingový nábytek a mnohé jiné. Ne vše tedy musíte mít doma.

Ať už jedete ve dvou nebo s velkou rodinou, s campervanem stojí dovolená za to.