Pohodlnější večery u krbu zajistí dřevěné brikety

Chladné večery rádi trávíme u krbu nebo kamen, kde se nejen ohřejeme, ale také si užíváme příjemnou atmosféru a klid. Jediné, co nás vyrušuje, je nutnost se zvedat a chodit přikládat, což ale s dřevními briketami nemusíme.

 

Stále se topí

Topná sezona zatím stále ještě nekončí, i když za okny už to vypadá na jaro. Jakmile se ale podíváme na teploměr, je nám jasné, že bez vytápění bychom doma měli pořádnou zimu. Topit bude potřeba ještě hodně dlouho, a na rozdíl od panelákových bytů s ústředním topením se o komfortní teplotu musí majitelé domů postarat sami. Kotle a čerpadla zajišťují stabilní vytápění, přesto si rádi přitopíme krbem nebo kamny. Nejen kvůli vyšší teplotě, ale také útulné a hřejivé atmosféře, kterou oheň vyvolává. Aby stále hořel, musíme do něj přikládat, což nás vyrušuje z odpočinku nebo posezení s blízkými. Dřevěné brikety nám práci ušetří, vydrží hořet a sálat teplo několik hodin a my si tak můžeme nerušeně číst, sledovat oblíbený film nebo relaxovat.

 

Snadné uskladnění

Topení dřevem je náročné také na přípravu. Dřevo musíme s předstihem sehnat, dopravit, nařezat a nasekat a poté vyskládat, aby se vysušilo. Pak stačí nepříznivé počasí a dřevo máme mokré, špatně hoří a hodně kouří, nebo naopak velmi vysušené, takže shoří rychle. Dřevní brikety jsou připravené k okamžitému použití bez nutnosti jakýchkoli dalších úprav a dobře se skladují. Lze je uskladnit i venku, každé balení je zatavené ve folii, nesmí ale ležet na holé zemi, odkud by mohly natáhnout vlhkost. Brikety do krbu i kamen se vyrábí lisováním pilin a štěpků tvrdých dřevin, kdy se pod vysokým tlakem tvarují do válců nebo kvádrů. Při výrobě se nepoužívají žádná lepidla, jako pojivo funguje pouze přírodní lignin, který dřevo přirozeně obsahuje.

Topení briketami je nejen pohodlné a jednoduché, ale také šetrné k vaší peněžence i životnímu prostředí.