Na co se soustředit při výběru zdravotní pojišťovny

Nevyhovuje vám vaše aktuální zdravotní pojišťovna? Do konce června máte zatím čas na změnu. Možná vás minula informace, že ze zákona máte možnost změnit zdravotní pojišťovnu jednou za rok s tím, že možnost podání přihlášek je do 30. června s platností přestupu od 1. ledna následujícího roku. Možná je na čase dříve konat, ať nemusíte čekat o rok déle.

Zdravotní pojištění je, ačkoliv si to obvykle neuvědomujeme, součástí našeho každodenního života. Avšak až překvapující počet obyvatel vůbec nehodnotí kvalitu své zdravotní pojišťovny z hlediska ekonomické stability nebo čeho by mohli využívat a jak s nabízenými výhodami hospodařit. Na co se tedy zejména zaměřit, hodnotíme-li jednotlivé zdravotní pojišťovny?

Tradice na trhu

Nesporným plusem jsou pojišťovny, které mají tradici na trhu a mají kvalitní pověst u lékařů a u zdravotnických zařízení. Zkušenosti a profesionální přístup většinou , že co je psáno, to je dáno a nikde nejsou žádné skryté podmínky a překážky.

Přístup

Další věcí, na kterou doporučujeme se soustředit, je jak pojišťovny přistupují k rodině jako takové. Jestli máte ratolesti nebo je očekáváte, je moudré přemýšlet dopředu. Zjistěte si, jaké bonusy nabízí pojišťovna pro nejmenší a pro těhotné maminky. Moje pojišťovna představuje příspěvky pro kojící matky, což mi přijde vyhovující. Ukazují tím, že podporují rozhodnutí mít rodinu a jsou připraveni poskytnout pomoc v tak často diskutované otázce. Zmiňuje se o jedné z výhod zákaznice Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Adéla Tinhoferová. U této pojišťovny pak dále vyhledáte slevy a zvýhodnění, z nichž můžeme zmínit např. vyhovující cestovní pojištění.

Dostupnost

Dalším důležitým faktorem je, v jak dostupné vzdálenosti se od vás vyskytuje pracoviště pojišťovny nebo zda nabízí své služby a poradenství online. Jestli patříte mezi ty, kteří dělají vše na poslední chvíli a budou otálet i s případným přestupem, zajisté oceníte, pokud vše budete moci udělat z pohodlí domova. ZP MV ČR, o které jsme se zmiňovali, poskytuje online formulář nejen pro přestup, ale bez osobního kontaktu můžete domlouvat i cestovní pojištění.

Možná si říkáte, že jste doposud neměli žádné zdravotní problémy a nikdy jste se nemuseli s podobnou institucí trápit. Myslete však na budoucnost, vezměte v potaz důležitost vyhovujícího zdravotního pojištění při ošetření u lékaře nejen vás, ale celé vaší rodiny a neopomínejte výběr zdravotní pojišťovny.