Nábytek, který je více než jen úložným prostorem

V touze mít vše uklizeno sklouzáváme k tomu, že si byty přecpáváme obrovským množstvím úložného nábytku. Nezapomínáte ale na to zařízení, které vám do bydlení vnese pohodu a relaxaci?

 

Má u vás doma každý kde lenošit?

Nejde ani tak o to, aby měl každý svůj pokoj, kam si může zalézt. Většinou chceme trávit čas sice spolu, ale vlastní činností, která nás baví. Toužíme usednout do svého křesla, udělat si v něm pohodlí, přitáhnout k němu stoleček s kávou a klidně se takto začteni do knihy účastnit i společného sledování televize.

 

Nenechte z obývacích pokojů zmizet křesla. Obří pohovky jsou sice skvělé, avšak sem tam oceníme více soukromí, které nám dávají právě křesla a křesílka. Ta mohou být dokonce i houpací, závěsná či sklápěcí. Pozorujte, co by si členové rodiny přáli, a snažte se dopřát každému pohodlí ve společných prostorech podle jejich přání.

 

 

Kde lenoší vaši mazlíčci?

Nesmíme ale zapomínat ani na domácí mazlíčky. Je lepší investovat pár korun do jejich místa na spaní a lenošení, než je nechat definitivně obsadit vaši sedací soupravu, křesla či kuchyňské židle. Když má zvíře své vlastní místo, stane se zcela bezproblémovým členem domácnosti.

 

Malé stolky s úložnými prostory

Každý si rád udělá pohodlí se šálkem kávy či čaje, se sklenkou vína, ev. s jakýmkoliv jiným oblíbeným nápojem a pamlskem. Někdy máme rádi u sebe také své pletení, čtení, hry i hračky. Zvažte, jestli je společný konferenční stolek tím, co vyhovuje právě životnímu stylu vaší rodiny. Nebo jestli by vám lépe nevyhovovalo třeba více malých odkládacích stolků s praktickými úložnými prostory.

 

Pohodlí třeba i na podlaze

Někdy se rádi natáhneme bez toho, abychom tím omezovali druhé, případně byli omezování, sami – třeba na podlaze. Dnešním plovoucím podlahám však chybí hebkost. Dejte na ně proto malé koberečky, nebo různé sedací vaky, a využijte pro relaxaci i prostor na podlaze.