Nejdůležitější parametr při úpravě bazénové vody? Jednoznačně hodnota pH!

Údržba a úprava bazénové vody je v oblasti péče o domácí bazény to nejdůležitější. Stačí malé zanedbání nebo podcenění a kvalita bazénové vody může rychle padat dolů, a nastavit ji znovu správně nemusí být jednoduché. K úpravě bazénové vody se používají přípravky bazénové chemie, a zároveň je třeba neustále sledovat stav bazénové vody a hodnoty důležitých parametrů. Nejdůležitějším z nich je hodnota pH bazénové vody.Proč právě hodnota pH?

Každý majitel domácího bazénu by samozřejmě měl vědět, že hodnota pH vody by se měla pohybovat v rozmezí 6,8-7,4. Stačí pravidelně používat obyčejné pH testery, abyste zjistili, zda voda ve vašem bazénu má správnou hodnotu pH. Jedině ve výše uvedeném rozmezí hodnoty pH je voda dokonale neutrální a vhodná pro koupání. Při jiných hodnotách pH může mít bazénová voda špatný vliv na pokožku plavců a hlavně není zajištěno optimální působení ostatních přípravků bazénové chemie.

Když není hodnota pH v normě, nepůsobí ani ostatní přípravky bazénové chemie

Je zde ještě jeden důvod, proč je správná hodnota pH pro údržbu bazénů tak důležitá. Pokud totiž nebude hodnota pH v doporučovaném rozmezí, nebudou správně působit ani jiné přípravky bazénové chemie. Ty totiž správně fungují jen v případě, když se aplikují do neutrálního prostředí, což znamená přibližně hodnotu pH 6,8-7,4. V praxi to pro majitele bazénů znamená jediné. Pokud nebude optimalizována hodnota pH bazénové vody, nepomohou k dokonale čisté vodě ani ty nejdražší produkty bazénové chemie s nejlepšími výsledky.

Jako roztok i v granulované podobě

Přípravky pro úpravu hodnoty pH jsou obvykle označovány jako pH plus a pH minus. Záleží na tom, zda potřebujete hodnotu pH v bazénu zvýšit nebo snížit. Hodnotu pH ovlivňují procesy, které neustále probíhají v bazénové vodě, takže je třeba tento ukazatel pravidelně monitorovat (během koupací sezóny alespoň 1x týdne). Záleží jen na vás, jakým způsobem budete chtít hodnotu pH upravovat. Specializovaní výrobci bazénové chemie nabízejí přípravky bazénové chemie pro úpravu hodnoty pH, tedy pH plus či pH minus, jak ve formě koncentrovaných roztoků, tak i ve formě granulátů. Široký výběr přípravků značky PWS pro úpravu hodnoty pH nabízí např. společnost Techneco, osvědčený výrobce kompletního spektra přípravků bazénové chemie.

Detailní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu.