Nelichotivému designu PVC podlah odzvonilo, nyní válcují ostatní podlahové krytiny

Když se řekne PVC podlaha, mnohým se vybaví nevzhledné podlahy, které svého času hrály prim zejména na chodbách panelových domů. S technologickým pokrokem jde ovšem kupředu i tato podlahová krytina a ta kromě řady výhod nabízí i nepřeberné množství vkusných a moderních designů.

Výhody PVC

Mezi nesporné výhody PVC podlah zajisté patří snadná údržba, jednoduchá pokládka a dobré tepelně-izolační vlastnosti. „PVC podlahy jsou taktéž vhodné pro teplovodní a elektrické podlahové vytápění, jelikož tato podlahová krytina má obecně nízký tepelný odpor a na dotek je tak příjemně teplá, i když je topení zrovna vypnuté,“ uvádí Renáta Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny ze společnosti Koberce Trend.

Mnozí však u PVC také ocení nízké pořizovací náklady. Čím hezčí design, tím se samozřejmě může cena zvednout. Jak ale víme, vkus je čistě subjektivní, a tak lze najít krásné dekory i za příznivou cenu. Naším favoritem jsou například PVC podlahy se vzory napodobujícími dřevo, které například u prodejce Koberce Trend pořídíte již za pár stovek.

PVC podlahy jsou také vhodné i do místností, kde může dojít ke styku s vodou jako např. koupelna nebo kuchyň, jsou mechanicky odolné a mají výborné akustické vlastnosti.

 

Péče o PVC podlahy

Jak bylo řečeno, PVC podlahy jsou velmi nenáročné na údržbu. Ke každodennímu úklidu stačí podlahu setřít vlhkým mopem bez jakýchkoli přípravků. Čas od času se ovšem doporučuje používat čistící a ochranné prostředky určené přímo na PVC, a to z důvodu vytvoření ochranného filtru. Ten zabraňuje usazování nečistot a mechanickému poškození. Na PVC nepoužívejte agresivní čističe, podlahu byste tak mohli zničit.

 

Jaký dekor vybrat?

Nabídka dekorů PVC podlah je opravdu pestrá, můžeme je však rozdělit do tří základních kategorií. Jednak se setkáváme s PVC imitujícím dlažbu. To se hodí zejména do chodeb či kuchyní, tyto dekory však najdou své umístění i v industriálně zařízených obývacích pokojích. Více oblíbené jsou poté dekory imitující dřevo, které drtivá většina zákazníků volí do ložnic a obývacích a dětských pokojů. Lze je zároveň bez obav kombinovat i s jednobarevnými kusovými koberci, čím interiér příjemně zútulníte. Třetí kategorií dekorů PVC je PVC moderní. To často obsahuje pestrobarevné vzory či geometrické obrazce. Je proto těžší je zkombinovat s celkovým vybavením místnosti, uvítají je však všichni, kteří mají rádi netradiční styl.