Německý ovčák a jeho příbuzní – znáte je všechny?

V našich podmínkách má německý ovčák nejčastěji podobu komisaře Rexe z populárního seriálu. Vnímáme ho jako plemeno policejní a ostré, bez kterého se žádný rodinný dům s velkou zahradou neobejde. Na jeho příbuzné ale často zapomínáme. Schválně, kolik z nich byste dokázali bez problémů vyjmenovat z hlavy?

Plemena psů jsou v dnešní době velmi pestrá a různorodá. Vybere si z nich opravdu každý a nezáleží na tom, jestli potřebujete psa malého, samotářské nebo téměř neštěkavého. Německý ovčák se ale zdaleka nehodí pro každého.I když toto plemeno patří v našich končinách ke třem nejčastěji chovaným psům, ocení ho spíše majitelé s přirozenou autoritou, disponující dostatečně velkým pozemkem a chutí ke každodennímu venčení. A u jeho příbuzných to není jiné.

 

Belgický ovčák

Na první pohled je tomu německému velmi podobný a to tím spíše, že existují hned čtyři varianty tohoto nádherného psa, které se liší původem, velikostí i barvou srsti. Můžeme tak mít doma poddruh Malinois, Groenendael, Tervueren nebo Lakenois.

 

Holandský ovčák

Na první pohled více připomíná vlka, i když ho lze snadno zaměnit s belgickým ovčákem.

 

Chorvatský ovčák

Tohoto ovčáckého psa charakterizuje především jeho černá srst, která je někdy ozdobena bílými skvrnami.

 

Maremmsko-abruzský ovčák

I v tomto psu našel německý ovčák svého příbuzného, i když díky jeho dlouhým tlapám a protáhlému čenichu u něj řada lidí tipuje spíše příbuznost k chrtům.

 

Pyrenejský ovčák

jeden z menších příbuzných, psi dorůstají v kohoutku v průměru 50 cm. Zajímavostí je jeho široké barevné spektrum srsti, které se pohybuje od červenohnědé až po žíhanou.

 

Starofrancouzský ovčák, briard

I když byste to do tohoto psa na první pohled neřekli, i on je spřízněný s německým ovčákem. Pochází z kraje Brie a charakterizuje ho jednobarevná srst.

Kromě častého pohybu musíte německému ovčákovi i jeho příbuzným zajistit také vhodné prostředí. V e-shopu Můjmazlík.cz naleznete široký výběr krmiva, hraček i dalších pomůcek k výcviku nebo procházkám, bek kterých se zaručeně neobejdete. Vybírat můžete třeba z kvalitní a cenově výhodné řady kanadských krmiv Taste of the Wild nebo z nové řady vodítek Lishinu, které jsou vhodné i na běh a další sporty, které chcete sdílet se svým psem.