10171192 - vacuuming the carpet in the house

Starý koberec vyčistit nebo vyhodit? Se strojovým čištěním určitě vyčistit!

S kamarádem jsme se rozhodli rozjet malý e-shop. Potřebovali jsme ještě prostory pro výdej zboží. Podařilo se nám sehnat levný pronájem místnosti, která dříve sloužila jako sklad. Jako začínající „podnikatelé“ jsme neměli moc finančních prostředků, takže jsme využili nabídky předchozího nájemce a velkou část vybavení místnosti jsme si nechali.

Patřil k tomu i koberec, který zakrýval starou oprýskanou podlahu z linolea. Vypadala hrozně, zakrýt ji kobercem bylo nutné, jinak by nám každý zákazník prchnul. Jenomže koberec taky moc reprezentativně nevypadal, asi si už ve skladu odžil své. Takže jsme se rozhodli investovat do jeho vyčištění. Prozkoumali jsme na internetu možnosti a zaujalo nás čištění kotoučovým strojem firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Brno.

Protože koberec po takovém čištění potřebuje několik hodin na to, aby pořádně vyschnul, domluvili jsme se s pány z firmy A SERVIS, že celá akce proběhne v odpoledních hodinách. Na druhý den už jsme očekávali první zákazníky a čas tady hrál velkou roli.

Mám technické vzdělání, takže mě pochopitelně celý proces hodně zajímal. Pánové použili na čištění kotoučový stroj, který svými kartáčky zavedl do koberce hodně účinnou chemikálii, ta na sebe nabalila všechnu špínu, navíc je to prý perfektní dezinfekce. Všechno pak vysáli pořádně silným vysavačem skoro úplně do sucha. S výsledkem jsme s kolegou byli opravdu spokojení.

Tento způsob čištění asi nepatří mezi nejlevnější, ale shodli jsme se, že se nám vyplatilo si připlatit. Koberec vypadá jako nový a zdá se, že nám ještě hodně dlouho vydrží. Takže jsme nakonec vlastně ušetřili. Čištění koberců kotoučovým strojem firmy A SERVIS určitě doporučuji. Domluva je perfektní a výsledek velice pozitivně překvapí.

Horolezecký tým pro mytí oken ve výškách. Už jste o tom slyšeli?

V budově, kterou si pronajímáme pro naši firmu, si úklid zajišťujeme sami. Bylo ale docela těžké najít firmu, která by dokázala pořádně dělat svoji práci ohledně mytí oken. Vyzkoušeli jsme jich už několik, ale buď práci nezvládali – nedostavovali se včas, zbytečně dobu práce protahovali, okna neumyli dostatečně atd., nebo si dokonce nebyli schopní sami zajistit potřebné pomůcky pro mytí oken ve výšce. Naše budova má totiž několik pater, tudíž je velmi vhodné, když zajištěná úklidová firma ovládá i práci ve výškách. A samozřejmě na to má i potřebné vybavení. Nikdy bych netušil, že najít spolehlivou a slušnou úklidovou firmu je taková věda.

48203254 - window.

Naštěstí na nevím kolikátý pokus nám to konečně vyšlo. Objevili jsme firmu, na kterou je spoleh a se kterou máme konečně všechny zbytečné starosti ohledně úklidu z krku. A touto velmi nápomocnou úklidovou firmou je A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce Brno, mytí oken, čištění fasád. Momentálně využíváme i více jejích služeb než je mytí oken, nabízí jich totiž spoustu, a proč tedy spolupracovat ještě s nějakou jinou, když firma A SERVIS se nám dokonale osvědčila.

Pro mytí oken ve výškách mají speciálně vycvičený tým horolezců, kteří si ve své práci opravdu libují. Dělají ji s radostí a pozoruhodně pečlivě. Navíc když požádáme o termín, firma A SERVIS nám vždy vyjde vstříc. A nikdy se ještě nestalo, že by ho pracovníci nedodrželi. Výše jsem zmiňoval několik výhrad, které jsme měli na předchozí firmy, na tuto však nemáme žádnou. Jsme rádi, že nám tato firma usnadňuje život, jsme s ní velmi spokojeni.