Není krabice jako krabice! Jejich rozmanitost vás jistě překvapí!

Správné uskladnění či přeprava věcí, to většinou znamená problém. Jasně, možná i vy vždy sáhnete po nějaké té krabici a snažíte se do ní věci naskládat, když to nejde po dobrém, použijete sílu. Krabice nápor nevydrží a roztrhne se! Zkuste to jinak. Přinášíme vám přehled druhů kartonových krabic a poradíme, na co kterou použít! Rozmanitost vás jistě mile překvapí.

 

Klasické krabice – záleží na tvaru a síle

Klasické kartonové mohou sloužit k uskladnění i přenášení jakýchkoliv věcí. Aby ale vše fungovalo, je třeba přemýšlet nad volbou tvaru a velikosti. Důležitá je především síla kartonu.

Existují krabice z třívrstvé vlnité lepenky, nebo krabice z pětivrstvé vlnité lepenky. Třívrstvé jsou vhodné pro skladování a přepravu odolnějších věcí. Druhý typ lépe ochrání věci křehké a vydrží i častější manipulaci. Oba typy je vhodné použít jako krabice na stěhování.

 

Speciální krabice na knihy

Jistě vás potěší, že je možné si pořídit i krabice na knihy. Tyto krabice mají speciálně uzpůsobený tvar – kopírují tvar knihy. Lehce se skládají a je možné je použít i k uskladnění časopisů i látky!

 

Archiv si žádá své!

Pokud potřebujete uložit důležité dokumenty (nezáleží na tom, jestli doma nebo ve vaší firmě), volte archivační krabice. Mají zvýšenou pevnost, praktické otevírání a možné je koupit i archivační krabice, které jsou uzpůsobeny k archivaci celých šanonů.

S víkem nebo klopové?

Volba záleží na použití krabice. Pokud věci z krabice bude často vytahovat, je praktičtější, když zvolíte krabici s víkem. Klopové krabice jsou lepší pro trvalé uskladnění věcí.

 

I obálky jsou k mání

Měli byste vědět, že existují i speciální kartonové obálky. Ty oceníte v případě, pokud potřebujete poslat písemné dokumenty a mít jistotu, že dorazí v pořádku.

 

TIP – tyto a další druhy krabic můžete výhodně koupit na centrum-krabice.cz.