PVC podlahy už dávno nejsou jen nevzhledným kusem gumy na podlaze

V moderním stavebnictví jsou na vybavení interiéru kladeny stále vyšší nároky. Aby je dokázaly jednotlivé druhy vybavení splnit, musí neustále procházet vývojem a inovacemi. To platí pro oblast kvality materiálu i jejich designu. Jeden z největších pokroků za posledních několik let v oblasti podlahových materiálů zaznamenaly PVC podlahy neboli linolea. PVC podlahy už nejsou jen kusem gumy na podlaze, ale druhem podlahy, který je vyroben z kvalitních materiálů a má skvělý design. To potvrzuje i zvýšená obliba využití PVC podlah v moderních domácnostech.

 

Základní přednosti si zachovává

Moderní výroba PVC podlahy ale myslí i na přednosti, kterými starší lina disponovala vždy. Jedná se především o jednoduchou pokládku, nízkou hmotnost a výšku a celistvý vzhled. K těmto přednostem byla dodána i kvalita materiálu. Moderní PVC podlahy jsou odolnou podlahovou krytinou, která odolává opotřebení i poškození nárazem. PVC podlahy nevzplanou, nešíří tedy oheň. Dalším velkým problémem bývala krátká životnost. I na tento problém se výrobci PVC podlah zaměřili a díky seriálům mají PVC podlahy, v porovnání s některými ostatními druhy podlah, až nadstandardně dlouhou životnost. Rozšířila se i nabídka motivů a designů, která je také velmi důležitá. Alespoň tedy u odborných výrobců.

 

Příkladem kvality a širokého výběru mohou být PVC podlahy Gerflor

Pokud bychom měli uvést příklad kvalitního druhu PVC podlah, můžeme označit PVC podlahy Gerflor. Tato značka vyniká kvalitou výroby i nabízenými designy podlah, kterých není rozhodně málo. Vybírat můžete klasické druhy PVC podlah v jedné barvě bez vzoru. Do moderních domácností se ovšem častěji využívají PVC podlahy se vzorem. Nejčastěji pak se dřevěným vzorem. A právě tato kategorie je v nabídce PVC podlah Gerflor velmi široce zastoupená. Vybírat je možné z mnoha vzorů dřevěných materiálů, které imitují dřevěné parkety nebo plovoucí podlahy. Na první pohled není poznat rozdíl.