Není mléko jako mléko – vyberte to pravé pro vás

Milujete mléko, ale hledáte jeho zdravější variantu? Okuste rostlinné mléko. To je vhodné pro alergiky a také pro ty, kteří trpí nesnášenlivostí laktózy. Rostlinná mléka plnohodnotně nahradí mléčné výrobky a v mnoha ohledech jsou mnohem zdravější. Jejich bonusem je také to, že si je můžete připravit doma. A výroba není zase tak složitá:

 

Slunečnicové a oříškové mléko

Suroviny:

100 g slunečnice, (nebo jakéhokoliv jiného semínka či oříšků),

1 l vody

50 g datlové pasty

Postup:

Přes noc si namočte semínka či oříšky dle vašeho výběru. Ráno slejte vodu, propláchněte a rozmixujte v mixéru spolu s datlovou pastou a vodou. Směs potom „odšťavněte“ na nízkootáčkovém odšťavňovači. Mléko uchovávejte v chladu.

 

Mandlovo – kokosové mléko

Suroviny:

50 g mandlí

100 g strouhaného kokosu

2 lžíce datlové pasty

 

Postup na výrobu je stejný jako v předchozím receptu a nezapomeňte na kvalitní odšťavňovač Orava OS-150A. Tento precizní nízkootáčkový šnekový odšťavňovač vám umožní získat z odšťavňování maximum nutričních hodnot, vitamínů, chuti ovoce a zeleniny. Protože u tohoto typu odšťavňování nedochází k oxidaci, vitamíny se ve vylisovaném moku uchovávají v maximální míře. Jde vlastně o nízkorychlostní odstřeďování formou lisování, proto ve šťávě zůstává vše dobré z původní formy ovoce. Tento šikovný lis má dvě 1l nádoby na šťávu a na dřeň a dvoufázové sítko s rozdílnou velikostí otvorů, přičemž také tichý chod motoru, jednoduchou obsluhu a rychlé čištění.