Nestihli jste přes léto dovolenou? Ještě není nic ztraceno!

Nenaplánovali jste si dovolenou na léto s dostatečným předstihem a v průběhu léta jste byli tak zaneprázdněni, že na nějakou dovolenou prostě nezbýval čas? Připravit se o dovolenou úplně by ale byla škoda. Každý z nás má alespoň pár týdnů v roce právo na odpočinek a trávení času tak, jak uzná za vhodné bez stresu a starostí. To, že jste nestihli dovolenou v létě, ještě nemusí znamenat, že jste se o ní připravili. Berte to tak, že jste si ji odsunuli na později. Třeba právě na teď.

Exotické destinace hlásí stále ideální podmínky pro dovolenou u moře

Naštěstí v dnešní době nejsme odkázáni na dovolenou jen v těch destinacích, do kterých je schopen dojet zájezdový autobus. Díky prudkému rozmachu letecké přepravy je možné prakticky do druhého dne odcestovat na druhý konec světa. Jestli třeba dnes dostanete chuť na výlet do kasina v Las Vegas, už zítra můžete odlétat. I když jsou tu i překážky, jako vyřízení víza a podobně, ale to bylo jen pro příklad. Naštěstí jsou tu i destinace, které hlásí ideální podmínky pro skvělou dovolenou u moře prakticky celý rok. Nyní je dokonce ideální doba pro exotické destinace, jako Kuba, Filipíny nebo Thajsko. Ideální podmínky ještě hlásí třeba Maroko nebo často vyhledávaný Egypt. Určitě se ještě s letošní dovolenou u moře loučit nemusíte, i když v Chorvatsku byste si jí asi na konci září už neužili.

Chorvatsko ale nyní nabízí ideální podmínky pro turistické a poznávací dovolené

Sice pro návštěvu chorvatských přímořských letovisek na několikadenní koupání v moři už počasí v této destinaci příliš nepřeje, ale to neznamená, že byste si dovolenou v Chorvatsku nemohli užít ani teď. Teploty se sice pohybují okolo hranice 20°C, ale počasí je převážně jasné a slunečné. Chorvatsko je navíc destinací s mnoha přírodními krásami i kulturními památkami. Apartmány v Chorvatsku nejsou zas tak finančně drahé a možností cestování je opravdu mnoho. Ani za 10 dnů nemáte šanci poznat všechny chorvatské krásy. Cestovat můžete vlastním autem, půjčeným automobilem, na kole i místními dopravními prostředky. Je to pouze na vás.