Jaké zimní pneumatiky zvolit pro nadcházející zimu? Co třeba GoodYear UltraGrip 9?

Otázka, kterou by si co nejdříve měli začít klást všichni řidiči. Hlavně ti, u kterých jejich současné zimní pneumatiky už nebudou splňovat nároky na bezpečnost a velikost vzorku. Výběr zimních pneu není rozhodně jednoduchou záležitostí a neměl by být podceněn. Nekvalitní pneumatiky nebudou mít takové bezpečnostní vlastnosti a nenabídnou svým uživatelům bezpečnou a klidnou jízdu. Jak tedy vybírat a podle jakých kritérií se nakonec rozhodnout?

 

Značky Michelin, Continental a GoodYear dosahují skoro vyrovnaných parametrů

Zimní pneu značek Michelin, Continental a GoodYear jsou dlouhodobě považovány za velmi kvalitní a osvědčené značky, na které se řidiči mohou spolehnout. Není to jen holé tvrzení, ale výsledky každoročních testů. Každý rok totiž probíhá nezávislé testování nových modelů zimních pneu na trhu mnoha různými společnostmi a na základě jejich hodnocení jsou vyhotoveny výsledky. Tyto tři značky se pravidelně umisťují na předních pozicích. Vzhledem k tomu, že testy provádí vždy jiné organizace a pneumatiky jsou testovány trochu odlišnými způsoby, může se pořadí vítězů jednotlivých testů měnit, ale jedná se o drobné změny pořadí, ale kvalitní modely zůstávají v popředí.

 

GoodYear UltraGrip dlouhodobě na výši

Pokud se budeme bavit o stálici mezi kvalitními a úspěšnými modely zimních pneu, rozhodně by měla být zmíněna značka GoodYear UltraGrip. Modely GoodYear UltraGrip 7 a GoodYear UltraGrip 8vždy dopadly v jednotlivém testování velmi úspěšně a jejich umístění bylo vždy hodně vysoko. Velkého ohodnocení dosahovaly v ovladatelnosti a přilnavosti na sněhu. Také v kategorii rychlosti opotřebování byly schopné dosahovat velmi kvalitních výsledků. Pro letošní rok si ale firma GoodYear připravila novinku. Tou je pneumatika GoodYear UltraGrip 9.

 

 

GoodYear UltraGrip 9 vylepšuje tam, kde předchozí modely ztrácely

Při vývoji pneumatiky GoodYear UltraGrip 9 se firma GoodYear zaměřila především na ty oblasti, kde předchozí modely oproti vítězům kategorií ztrácely. Jedná se především o vylepšení jízdních vlastností pneumatiky a přilnavosti na mokré vozovce a ledu. Dále byl důraz kladen na snížení ekonomických nákladů provozu a prodloužení životnosti pneumatik. Cílem těchto vylepšení samozřejmě bylo, aby zákazníci byly maximálně spokojeni a aby GoodYear UltraGrip 9 byla v testování na ještě vyšších příčkách, než její předchůdci. Jak vše dopadlo?

 

V předsezónním testu GoodYear UltraGrip 9 jednoznačně nejlepší

Sezona testování zimních pneumatik se rozjede sice až za pár dnů, ale první předsezónní testy byly už provedeny. A dokazují, že společnost GoodYear na nových pneumatikách GoodYear UltraGrip9 zapracovala opravdu důkladně. Parametry, ve kterých pneumatiky dominovala, zůstaly zachovány. Detaily, ve kterých GoodYear UltraGrip ztrácela hodnocení byly naopak vylepšeny opravdu důkladně. V předsezónních testech byl tento model oproti konkurenčním jednoznačně nejlepší.

 

Zdroj: Pneumatiky.cz.