Nevíte si rady s vyrovnáním dlažby? Existuje jednoduchá pomoc!

Správně zvolený druh keramických dlažeb je velmi elegantní podlahovou krytinou do interiérů i exteriérů všech domácností. Na trhu jsou nabízeny stovky a možná tisíce variací dlažeb, ze které si jistě vyberete ten nejvhodnější vzhled pro vaše potřeby. Aby působila dlažba opravdu dokonale, musí být ovšem precizně položena. Co se týče pokládky, jsou keramické dlažby zřejmě nejsložitějším druhem podlah na trhu. Je důležité, aby jednotlivé hrany dlažby byly v absolutní rovině. Dosáhnout této roviny není snadné ani pro profesionála, natož pro domácí kutily. Naštěstí v současnosti existují i moderní výrobky, které zaručí přesnou a rovnou pokládku za jakýchkoli podmínek.

Řešením je Fixlevel – systém spon, klínů a kleští

Pokud jste si mysleli, že pro vyrovnávání dlaždic je vynalezen systém plný odborného nářadí a složitých systémů, se kterými se budete muset dlouze učit manipulovat a pracovat, jste na omylu. Dokonale rovné dlaždice dokáže zajistit i systém, který využívá 3 jednoduché prvky – spony, klínky a kleště. Takový systém se nazývá Fixlevel a na našem trhu jej nabízí společnost Chmelík Trade, specialista na prodej stavebního vybavení a zejména produktům k pokládce dlažby. Kromě těchto unikátních vyrovnávacích systémů lze v nabídce společnosti najít také řezačky na dlažbu a v mnoha variantách provedení a další zboží k pokládce dlažeb.

Jak systém funguje?

Vyrovnávací systém Fixlevel dokáže u dlažeb zajistit 2 nejdůležitější skutečnosti – stejné spáry a dokonalou rovnost jednotlivých dlaždic. Vše začínají spony. Každá spona má spodní a vrchní část. Spodní část spon se zasune pod jednu položenou dlaždici a k této dlaždici se položí nová. Je důležité dát 2 spony na jedné hraně dlaždice. Doražením nové dlaždice získáte stejnou spáru. Vrchní část spon tvoří oka pro klínky. Klíny se zasadí do otvorů ve sponě (přes obě dlaždice) a za pomocí kleští se dotáhnou. Jsou zapotřebí speciální kleště pro tento účel, které se dají nastavovat a vy tak máte jistotu, že jsou všechny klíny zasunuty stejně a dlažba se nikterak nezvedá nebo naopak nepropadá.

Nechat ztuhnout a odstranit

Díky systému Fixlevel je zajištěno, že všechny hrany u dlažeb jsou v absolutní rovině bez sebemenších rozdílů. Co dělat s klínky a sponami? Ze všeho nejdříve je zapotřebí nechat vytvrdnout lepidlo na dlažbě. Po vytvrdnutí stačí do spon ve směru spáry lehce klepnout gumovou paličkou nebo ji ukopnout botou. Spona se ulomí velmi snadno ve spodní části, tedy pod dlažbou a ve spáře nebude nic vidět. Pak už stačí jen posbírat (zamést) klíny, které můžete použít znovu, zaspárovat podlahu a máte hotovo.

Detailní informace o systému najdete na www.chmelik-trade.cz.