Nevyužíváte půdu? Udělejte na ní kvalitní podlahu a začněte!

Máte v rodinném domě rozlehlé půdní prostory, které nevyužíváte?  Chtěli byste půdu začít využívat jako obytnou místnost, hernu, posilovnu, dílnu nebo zábavný kout? Rekonstrukce půdy nejde zvládnout za den, ale je souborem několika stavebních kroků. Ze všeho nejdříve je ale zapotřebí vytvořit na půdách kvalitní podlahu, protože ta většinou chybí. Pak už je možné na půdě dělat prakticky cokoliv. Jak na půdách vytvořit kvalitní podlahu?

Přenechejte realizaci podlahy odborníkům

Vytvořit na starých a nevyužívaných půdách rodinných domů takovou podlahu, která by byla vhodná pro trvalou a intenzivní zátěž není vůbec jednoduchým úkolem. Je zapotřebí znát nároky půdy, mít propracovanou konstrukci podlahy a vědět, jak kvalitní podlahu realizovat. Jestliže si nejste stoprocentně jistí, že tyto činnosti odborně zvládnete vlastními silami, přenechejte práci raději profesionálům. Kontaktovat můžete například firmu IP Izolace Polná.

Speciálně vyvinutý stropní systém Magmarelax® 

Společnost IP Izolace Polná je specializovanou firmou v oblasti zateplení stropů a dutin pomocí foukaných minerálních izolací. V nabídce činností jsou i další služby a jednou z nich je právě vytvoření podlahového systému na půdách rodinných domů. Jedná se o Stropní systém Magmarelax®. Tento systém tvoří dřevěná lamelová konstrukce s vrchním záklopem. Systém slouží k vytvoření dvojité podlahy na pochozích stropech půdních prostor. Vznikne dutina, která se vyplní minerální izolací Magmarelax.

Investice se vám vrátí v úsporách na vytápění

Na realizaci podlahy na půdě budete muset vyčlenit ze svého rozpočtu několik tisíc korun. Konkrétní suma vždy záleží na velikosti střechy, typu konstrukce a dalších kritériích. Se stropním systémem Magmarelax se vám ale investované peníze budou vracet na úsporách. Zateplením podlahy na půdě snížíte výdaje na vytápění v zimním období až o 30% ze současných nákladů, což může znamenat i několik tisíc korun ročně.

Detailní informace o systému a minerální izolaci Magmarelax najdete na www.magmarelax.cz.