Nezapomeňte na jarní úklid

Jaro se nezadržitelně blíží. To mimo krásných slunečných dnů znamená také perfektní čas na pravidelný úklid svého bydlení. Potřebovat budete nejen celou řadu čisticích prostředků, ale také pevné nervy. Výsledný pocit za to ale určitě stojí. Jak to tedy provést? Základem je zvolit si správnou strategii a pořadí jednotlivých úkonů.

 

Jak zvolit správnou strategii?

Znát předem postup co a jak v danou chvíli uklidit, ušetří mnoho času. Práce zkrátka půjde od ruky. Obecné pravidlo říká, že je dobré začít v ložnici a skončit koupelnou či záchodem. Z toho lze vyčíst, že se postupuje od méně náročných místnostní po ty nejnáročnější. Doporučujeme také stihnout toho co nejvíce za jeden den. Rozdělovat úklid na několik dnů může být velmi kontraproduktivní.

Snažte se také danou místnost vždy dokončit, než se přesunete k další. Takto se za hotovou prací můžete kdykoliv otočit a udržet si tak motivaci.

 

Staré věci bez milosti vyhodit

Patříte mezi ty, kteří rádi hromadí staré věci? Jsou za tím sentimentální či jiné důvody? Na tom nesejde! Rozsáhlý jednorázový úklid je ideální příležitostí, jak se těchto zbytečných předmětů nadobro zbavit. Řekněme si to narovinu – z velké většiny jen zabírají cenné místo. A také přidělávají práci, neboť jsou zdrojem prachu.

V rámci těchto úkonů je dobré přebrat i svůj šatník. To znamená zazimovat věci, které na jaře už zkrátka neunosíte.

 

Gumové rukavice

Při práci s čisticími prostředky nezapomeňte používat gumové rukavice. Přípravky jsou plné různých chemikálií a celodenní kontakt s nimi může na pokožky působit značně agresivně. Snadno a levně jdou sehnat gumové rukavice na jedno použití.

 

Vůně

Každý jarní úklid vždy doporučujeme ukončit důkladným provoněním celého domova. V dnešní době se prodávají velmi příjemné vonné přípravky, jež působí decentně a jsou bez chemickým příměsí.

Chcete úklid od skutečných profesionálů? Přejděte na https://www.agslunecnice.cz.