Vizáž inspirovaná jarními trendy – 3 tipy, jak vypadat dokonale

S jarem se probouzí nejen okolní krajina. Pozitivní vliv má toto roční období i na nás, doslova totiž nabíjí naše tělo energií, cítíme se svěží a takřka znovuzrození. Nechte proto toto vaše vnitřní rozpoložení projevit také navenek. Oživte váš zevnějšek, přestaňte se konečně bát změn a nestyďte se ukázat svou krásu. Šedým myškám totiž dávno odzvonilo.

 

Podtrhněte přirozenou krásu

V průběhu zimy se většina z nás zahalujeme do tmavých zemitých barev. Jaro si však žádá veselejší odstíny, a to nejen pokud jde o oblečení, ale i o make-up. Jarní denní líčení by mělo být maximálně jemné, v kurzu pořád zůstává tzv. nudelook v pastelových tónech, které sluší všem. Nejvíce ale padne tzv. studeným typům, u kterých podtrhne jejich přirozenou krásu. Základ tvoří ukázkově vypadající a sjednocená tvář, které dosáhnete za pomoci slabé vrstvy make-upu. Na ni pak přijde trocha rozjasňovače a světle růžová tvářenka, které dotáhnou výsledek k naprosté dokonalosti. Velký důraz klaďte na oči, zvýrazněte je řasenkou, která prohloubí váš pohled. Nezapomínejte ani na dokonalou úpravu obočí, právě ono totiž výrazným způsobem rámuje vaši tvář. V přirozeném odstínu pak vykreslete rovněž rty.

 

Oživte vaše vlasy

Pozornost zaměřte i na vaši hřívu, prospěje jí moderní sestřih i nová barva. Oživte ji třeba sexy ofinou, vyzkoušejte svůdné vlny nebo šik mikádo, které podtrhne vaši ženskost, smyslnost a dodá vám potřebný šmrnc. Z barev se i letos drží v popředí rázná měděná, která je velmi univerzální, odvážné typy se nemusí bát ani pastelově růžové. Pokud by na vás byla příliš výrazná a dáváte spíš přednost konzervativnějšímu vzhledu, pak vsaďte na kaštanově hnědou nebo tmavě čokoládovou. Světlejším typům bude slušet také platinová blond či stříbřitě šedá.

 

Přestaňte se bát barev

Jarně vyladit nezapomeňte také vaši manikúru. Zde si můžete dovolit být odvážnější, přestože jinak patříte spíše mezi konzervativnější typy. Vsaďte na „pastelky“, které jsou vhodné na běžné denní nošení, hodí se k různému typu oblečení, do práce i na volný čas. Skvěle vypadají svěží mintové odstíny, bát se ale nemusíte ani zářivějších barev jako je žlutá, která k jaru neodmyslitelně patří. Nehty můžete ozdobit rovněž různými motivy typickými pro toto roční období, třeba květinami či velikonočními vzory. Tak vylaďte svou vizáž v duchu jara!