Noční vidění vám ukáže nový svět

Technika a pokrok jdou stále dopředu a tak zatímco v dřívějších letech mohl myslivec na zvěř čekat a spoléhat se jen na své oči, případně dalekohled, dnes už má mnohem více možností, které mu mohou zpříjemnit obchůzky i lov.

Mění se nejen vybavení, ale i zákony a tak je nutné být stále ve střehu a mít přehled o tom, co se kde děje. Na honu nebo jen běžné obchůzce se už nemusí myslivci spoléhat jen na vlastní oči, ale můžou jim pomoci i dalekohledy a pozorovací termovize, v noci se pak mohou spolehnout na noční vidění. Podobné hračky pro velké kluky ale nemusí využívat jen myslivci, uplatní se všude tam, kde je potřeba dobře vidět ve dne i v noci a oblíbené jsou samozřejmě i u různých zájmových skupin. S termovizí dokážete rozlišit na stovky metrů, že se jedná o člověka nebo zvíře a i ve sněhu, dešti a mlze vidět teplý bod.

Termovize dokáže zachytit a zobrazit vyzařované teplo i v noci, pro pohyb a pozorování je však lepším řešením klasické noční vidění. To umí zpříjemnit pozorování v noci, kdy je vidět nejen pohyb, ale i různé objekty a výrazně tak pomáhá orientaci v terénu a vidění ve tmě. Podle zvoleného typu tak lze pozorovat zvěř za chůze i ze stativu a případně pomocí adaptérů umožňuje montáž na puškohled. Stále oblíbenější jsou digitální noční vidění s možností nahrávání videa a pořizování fotografií. Jednotlivé typy se od sebe liší především dosahem a technologickými možnostmi zobrazení v závislosti na výbavě a kvalitě zobrazení.

Nejen myslivci a pozorovatelé zvěře najdou pro termovize a noční vidění využití. Užijí je například také hráči airsoftu, účastníci boot a army kempů a samozřejmě i záchranné složky a dobrovolníci. Vybírat lze z mnoha typů a variant podle specifikací a požadavků, které máte a které chcete, aby daný produkt splňoval.