Nosiče kol na tažné zařízení mají spoustu výhod

Pokud přemýšlíte nad vhodným nosičem jízdních kol, nabízí se vám tři varianty – na střechu, páté dveře vozidla a tažné zařízení. Právě poslední zmíněná alternativa je velice oblíbená, přestože je dražší. Přeprava kol je velice snadná, manipulace s nimi taktéž. V následujících řádcích vám představíme přednosti nosiče kol na tažné zařízení.

V první řadě se však ujistěte, že váš automobil disponuje tažným zařízením. Ve velkém technickém průkazu máte uvedeno i jeho maximální možné zatížení, což potřebujete hlavně v případě, jestli se chystáte přepravovat těžší elektrokola. Pokud by došlo k přetížení nosiče kol na tažné zařízení, došlo by k porušení, v horším případě i utržení.

 

Nosiče kol na tažné zařízení jsou praktické

Z praktického hlediska představují nosiče kol na tažné zařízení ideální volbu, protože jsou sklopné, a tak se snadno dostanete i do zavazadlového prostoru automobilu. Samotná instalace vám zabere pár minut. Připevňuje se svislým šroubem. Nosiče kol jsou uzamykatelné, a tak se nemusíte bát odcizení svých bicyklů.

Levnější varianty dokážou přepravit pouze dvě jízdní kola. Jestliže však investujete do dražšího modelu, pak přepravíte bez problémů i čtyři bicykly. Velkou výhodou také je, že můžete zavazadlový prostor rozšířit ještě o střešní box, protože na střeše nepřevážíte kola.

 

Dávejte pozor na osvětlení a SPZ

Nosič zakryje SPZ automobilu, a proto bývá vybaven také zadními světly, couvacím světlem, mlhovkou a osvětlením SPZ. Musíte si tedy zajistit ještě třetí SPZ, abyste ji nemuseli neustále přehazovat z vozidla na nosič a naopak.

Hledáte značku, která by vám vyhovovala po všech stránkách? V daném segmentu se do popředí prodrala švédská značka Thule, která vyrábí jak nosiče kol, tak i střešní boxy a další příslušenství pro cyklistiku a sportování.