Nové byty jdou v Praze na dračku, některé ale víc

Developeři v roce 2014 prodali v Praze celkem 5 950 bytů. Zjistěte, o jaké typy byl největší zájem a jaké jsou nejžádanější pražské lokality.

Na začátku letošního roku měli developeři na prodej 6 750 bytů v Praze. Nabídka je tedy široká, developeři přesto staví další projekty. I letos totiž očekávají velký zájem.

Situace na trhu s realitami je díky levným hypotékám stále příznivá a lidé nové byty v Praze pořád chtějí. O to víc, že ceny bytů začínají stoupat a svým majitelům se tak za chvíli zhodnotí.

 

V roce 2014 se nejvíce kupovaly 2+kk v Praze 9

Loni byl největší zájem o byty 2+kk, které tvořily téměř 38 % všech prodaných bytů v Praze. Hned po nich následovaly byty 3+kk (28 %) a pomyslnou třetí příčku obsadily byty 1+kk (22 %). Velké byty předběhly ty malé hlavně proto, že si zájemci díky nízkým cenám mohli dovolit i nemovitosti, na které by jinak nedosáhly.

Z pražských částí byla nejoblíbenější Praha 9, po ní Praha 10 a také Praha 5. Na těchto území si zájemci o bydlení v Praze mohli pořídit nové byty za skvělé ceny. Ty ostatně stále platí a v této chvíli je v Praze 9 k dispozici ještě několik desítek nejoblíbenějších 2+kk.

maxstream_cz_finep_cz_01 

Bydlení v Praze 9 má mnoho výhod

V Praze 9 jsou byty na prodej v projektech Harfa Park a Prosek Park. Ať už ale Vysočany nebo Prosek, okolí má vždy skvělou občanskou vybavenost a snadnou dostupnost do centra.

V Harfa Parku je na prodej téměř 50 bytů od 2+kk po 4+kk. Skvěle se tu proto zabydlí rodiny i singles. Lokalita je navíc ideální pro ty, kteří chtějí žít uprostřed zeleně, ale zároveň se nechtějí vzdát ruchu velkoměsta. Harfa Park leží na břehu říčky Rokytky, za domem je cyklostezka, do centra města to však trvá pouhých 12 minut.

Bytů na prodej v Prosek Parku je o něco méně, i zde si ale můžete vybírat z 2+kk až 4+kk. Zeleně tu je ještě více než ve Vysočanech, téměř u domu je navíc letní bobová dráha. Do centra se snadno dostanete metrem, a to z nové stanice Střížkov.

maxstream_cz_finep_cz_02

Byty v Praze 10 se hodí pro rodiny i sportovce

Praha 9 sice nabízí široké možnosti pro milovníky sportu, ty největší má ale Praha 10, konkrétně bytový projekt Malý háj. V blízkosti je nový sportovní areál, za domem vede cyklostezka a nedaleko je i golfové hřiště. Na prodej tu jsou i byty 1+kk, přičemž každý byt má balkón, kde si ráno můžete zacvičit nebo vypít kávu.

Opravdovým unikátem je ale bydlení v projektu Nad Přehradou v Hostivaři. Nejen atraktivní lokalita, ale i zajímavé dispozice lákají mnoho zájemců, k dispozici je proto už jen 14 bytů. Nejvíce je volných 4+kk, ostatně právě pro rodiny je tento projekt ideální.

maxstream_cz_finep_cz_03

Praha 5 nabízí pohodlné a bezpečné bydlení pro každého

Ačkoli se v žebříčku za rok 2014 umístila tato městská část na třetím místě, zájem o bydlení v Praze 5 stoupá. Svědčí o tom i fakt, že se byty v projektu Kaskády Barrandov, kompletně vyprodaly.

V Praze 5 jsou ale stále k dispozici byty ve Stodůlkách, konkrétně v projektu Britská čtvrť. Byty mají podzemní garáže s kamerovým systémem a domy jsou bezbariérové. Mezi domy je také klidová zóna a hřiště pro děti, snadnou dostupnost do centra zase zajistí metro, jehož zastávka je vzdálena pouhou minutu chůze od domu.