O příčinách nepochopitelných nemocí

Věděli jste, že organismus člověka má pozoruhodnou vlastnost – neustále v něm probíhá sebe obnova a regenerace? Zdálo by se tedy, že žádná nemoc nemá šanci. Ve skutečnosti nemoci vznikají, a to v takových případech, jestliže životním silám organismu něco brání, aby likvidovaly choroboplodné zárodky a obnovovaly poničené tkáně.

 

Ale co je to „něco“?

Ve většině případů to jsou – parazité.

Uveďme příklad: byla jednou jedna divoká step, kterou rozorali a pak zaseli, tudíž se proměnila v kultivované hospodářské pole. Aby pole nezarostlo a znovu se neproměnilo v divokou step, člověk musí na procesu neustále pracovat a vynakládat úsilí.

Podobným způsobem parazité v lidském organismu vytvářejí svá „hospodářská pole“ a stále je udržují, a právě to je příčinou, že se spustí to či ono onemocnění. Parazité se zabydlují ve všech tkáních lidského organismu, lehce se jimi pohybují, a tak vyvolávají nebezpečné nemoci v jakémkoliv orgánu. Každý člověk má vždy nějaké parazity, ať už jde o mikroby, viry nebo hlísty.

Ovšem zdaleka ne každý kvůli nim onemocní, to hrozí pouze těm, kteří si nevhodnými emocemi, životním stylem, zvyky a stravováním znečistili organismus a oslabili si tak svoji obranyschopnost.

Vaše Zdravíčko