OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tři důvody, proč si zateplit půdu vašeho domu foukanou izolací!

Chcete investovat do svého vlastního bydlení? Máte zájem o něco snížit výdaje na vytápění a zabránit přehřívání svého domu? Ideálním řešením je zateplení stropů a půd. Materiálů a technologií, se kterými lze tento krok provést, existuje opravdu několik. Jedním z nejlépe hodnocených materiálů je pak foukaná izolace. Jaké jsou její přednosti a proč jí dát na půdu? Přinášíme tři nejlepší důvody.

 

Vyšší izolační hodnoty a vlastnosti

Tím nejdůležitějším aspektemjsou bezpochyby izolační vlastnosti takového materiálu. Právě ty zabraňují tepelným ztrátám v zimě a šetří vaše našetřené prostředky. V létě brání přehřívání interiéru z rozpáleného střešního systému. Foukané izolace se vyrábí ryze z přírodních materiálů, které mají ty nejlepší izolační hodnoty. Vždy je důležité vybírat u správné společnosti. I v oblasti foukaných izolací totiž existují opravdu kvalitní a méně kvalitní typy. Stejně jako je to i v ostatních průmyslových odvětvích. Špičkou na českém trhu je například firma Foukané Izolace s.r.o.

 

Celistvá vrstva bez negativních mezer

Tuto vlastnost oceníte především při zateplení střech se složitým konstrukčním systémem či při zateplování půdních dutin. Foukaná izolace vytvoří v každém prostředí souvislou vrstvu izolačního materiálu bez negativních mezer. Právě vznik mezer a tepelných mostů je největším zádrhelem například u zateplení typickými polystyrénovými deskami. U deskových materiálů vznikají problémové mezery, kterým teplo stále proniká. Účinnost tedy nemůže být stoprocentní. U foukaných izolací určitě ano.

 

Snadná a jednoduchá aplikace

Poslední značnou výhodou je fakt, že průměrná půda u domů je zateplená za několik hodin, nikoliv dnů. O vše se navíc postará jen jediný člověk, který na půdě obsluhuje aplikační hadici. Do té proudí izolační materiál pneumaticky za pomocí hadice z nákladního vozu , který je zaparkovaný před vaším domem. Zateplení půd je bez jakéhokoliv nepořádku v domě, bez ruchu a velice rychle hotové.

Podrobné informace o této moderní technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.