Obáváte se bolestivého porodu? ELLE TENS Vám pomůže

Porod patří mezi nejnáročnější životní okamžiky ženy. Obtížný a bolestivý proces je daní za naši vzpřímenou chůzi a velkou hlavu a mozek. Až doposud bylo možné porodní bolesti tlumit pouze farmaky, o jejichž předepsání rozhodoval lékař. Přístroje ELLE TENS však volí přirozenější a bezpečnější cestu.

 

Co je to TENS?

Svaly v našem těle pracují díky přenášení malých elektrických impulzů a na stejném principu se do našeho mozku dostávají i signály přenášející bolest. Elektrická nervová stimulace může tento proces částečně narušit a ovlivnit to, co cítíme. Zatímco tišící léky nebo oblíbený epidurál, často utlumí bolesti natolik, že rodící žena přestane rozeznávat kontrakce a jen stěží tak dokáže reagovat na přirozené procesy ve svém těle, intenzitu použití TENS je možné regulovat a neustále tak mít kontrolu nad celým procesem.

Zkratka TENS znamená Transkutánní (skrz kůži) Elektrická Nervová Stimulace, v tomto případě aplikovaná v oblasti beder, kde může nejúčinněji ovlivňovat dění okolo porodu.

 

ELLE TENS pro příjemnější a hezčí porod

Přístroj ELLE TENS vypadá jako malý televizní ovladač, ke kterému se připevňují speciální samolepící podložky určené pro přilepení na bedra. Uživatelsky přívětivý velký LCD displej a prakticky umístěná tlačítka pro ovládání potěší i ženy, které se jinak s elektronikou příliš nekamarádí. Přednastavené režimy pro snadné použití a speciální Boost tlačítko, určené pro stisknutí při kontrakci, dělají z ELLE TENS ideálního pomocníka při vypjatých a náročných chvílích při porodu, kdy se jen stěží dokážete soustředit na cokoliv jiného.

Praktický systém zavěšení na krk či připnutí na opasek umožňuje používat přístroj kdykoliv a kdekoliv i po samotném porodu, kdy může účinně tlumit nepříjemné bolesti ramen, zad nebo ty při menstruaci.

Pro komplexnější použití je pak určen ELLE TENS+ 3v1 zaměřený nejenom na porod samotný, ale také na období po něm a účinnou stimulaci pánevního dna, slouží jako prevence před potížemi s únikem moči a bolestivým nebo nedostatečně vzrušivým sexem. Věděli jste, že ženská vagína dokáže bez problémů udržet i předmět velikosti obyčejné tužky? A dokáže to i po porodu, pokud jí poskytnete dostatečný trénink!

Přístroje ELLE TENS nejsou vhodné pouze pro ženy s kardiostimulátorem, ženy se srdečními chorobami a epilepsií by pak měly jejich použití konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Předepisování tišících farmak se řídí mnohem přísnějšími pravidly, navíc nikdy nemáte jistotu, že Vám slibovanou úlevu skutečně přinesou.

ELLE TENS si můžete vzít s sebou do porodnice a později neomezeně používat v pohodlí domova. Nenechte si ten nádherný pocit při porodu svého miminka a jeho prvních dnů na světě, kazit vyčerpávající bolestí. Svěřte se do rukou moderních technologií a vaše vzpomínky zůstanou navždy krásné.