Oblíbené tuzemské lokality, kde Češi tráví dovolenou?

Dovolená se pro mnohé z nás stává jedinou šancí, jak se alespoň na malý moment vymanit z pracovního nasazení a dopřát si důležitou pauzu. Zapomeňte na všední starosti a vydejte se do nejoblíbenějších lokalit naší vlasti. Otevřete se novým zážitkům a nechte se inspirovat k návštěvě nejvyhledávanějších míst republiky.

 

Jižní Čechy

Pokud se tento článek zaměřuje na nejvyhledávanější tuzemské destinace, tak Jižní Čechy nemůžeme opomenout. Hlavním rysem této pohádkové oblasti je nádherná příroda protkaná historickými pamětihodnostmi. Jižní Čechy nabízejí vyžití v libovolném ročním období. Na své si přijdou jak nadšenci do zimních sportů, tak i romantické duše hledající odlehlá místa v panensky čisté přírodě. Nechybí obrovské množství hradů, zámků, ale i měst s pestrou nabídkou kulturních akcí. Najděte si volné ubytování v jižních Čechách a zajistěte si tak ideální zázemí k výpravám po zdejším okolí.

 

Krkonoše

Patří k nejnavštěvovanějším lokalitám vůbec. Nečekejte proto na poslední chvíli a projděte si hotely v Krkonoších s dostatečným předstihem. V hlavní sezóně jsou termíny vždy plně obsazené a je třeba si vhodný pokoj rezervovat dopředu. Naše nejvyšší hory dokážou potěšit nejen fanoušky do zimních sportů, ale i celé rodiny s dětmi. Bydlení v horské chatě je skvělým dárkem pro zamilované dvojice a zároveň ideálním místem k plánování turistických výprav do širého okolí. Děti naleznou zalíbení v lanovém parku, zoologických zahradách, aquaparcích a rodiče si mohou naplánovat trasu k prameni Labe nebo na Mumlavské vodopády.

 

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj je ideální vinařskou destinací protkanou nenáročnými turistickými stezkami. Každý rok se do těchto míst sjíždí tisíce návštěvníků a odnášejí si ty nejlepší zážitky. Malebná rovinatá příroda osázená bezpočtem vinic je tvořena i významným pohořím, jehož nejvyšším vrcholem je Čupec. Záleží pouze na vás, jakým způsobem si zdejší krásu užijete. Ubytování v jihomoravském kraji tvoří hotely, apartmány i horské chaty s pohádkovou atmosférou. Nepropásněte svou příležitost a rezervujte si poslední volné termíny, které jsou k dispozici.

Nenechte si uniknout skvělou příležitost a pozvěte svou rodinu na dovolenou v rámci objevování krás české země.