Ochranné brýle jsou nezbytnou pomůckou v mnoha zaměstnáních. Jaké jsou možnosti při jejich výběru?

Lidský zrak je velmi citlivým a zároveň mimořádně důležitým orgánem. Proto by mu každý z nás měl věnovat patřičnou péči a dostatečně jej chránit. Zejména tehdy, pracujete-li v prašném, potažmo jiným způsobem rizikovém prostředí. Jako zaměstnavatelé byste měli zajistit svým podřízeným kvalitní pomůcky, aby se v práci minimalizovalo riziko zranění. V některých případech je nutné používat ochranné brýle.

 

Brýle musí být na míru, jinak nemají takovou účinnost

Při výběru pracovních brýlí je v současné době již možné vybírat z mnoha variant. Vždy je podstatné, aby zvolený typ dokonale pasoval danému zaměstnanci, který je bude během pracovní činnosti používat. Kromě samotné funkce je tedy nutné volit ochranné brýle dle velikosti a tvaru. Špatně zvolené brýle mohou práci spíše znepříjemnit.

 

Druhy pracovních ochranných brýlí

První možností jsou brýle s obrubami. Jsou vhodné spíše pro jemnější činnosti, při nichž člověk vykonává mechanické práce. Variantou jsou pak brýle s plným výhledem, které zajišťují ideální přehled o tom, co se děje v okolí, což může být u mnoha řemeslných a dalších prací obzvláště důležité. V neposlední řadě se pak hojně využívají svářečské brýle, jež mají speciální úpravu, díky níž nemůže dojít například k zánětu spojivek v důsledku svařování apod.

Poměrně častým problémem je to, že spousta lidí má slabší zrak. Klasické ochranné brýle totiž nejsou dioptrické, takže se může zhoršit viditelnost na dálku, případně člověk naopak špatně čte písmo, což se samozřejmě negativně projevuje na výsledcích práce. Naštěstí už se dají zakoupit také speciální pracovní dioptrické brýle, a to ve všech výše uvedených modelech.

 

Nákup nových ochranných brýlí

V případě, že si pro sebe či své zaměstnance chcete pořídit kvalitní ochranné brýle a další pomůcky, navštivte eshop společnosti Hoffmann Group – hoffman-group.com. V něm najdete pestrou škálu produktů. V sortimentu nechybí ani zmíněné pracovní dioptrické brýle.