Odhalte tajemství lahodných francouzských vín

Francouzská vína patří mezi nejlahodnější na světě. Aby ne, Francie má totiž pro pěstování vína ideální podmínky a mistři vinaři je dokáží dokonale využít. Každý rok spatří světlo světa až 70 milionů litrů lahodného vína rozličných chutí. Dopřát si je můžete i vy. Připravili jsme pro vás několik zajímavostí o francouzském víně, rady, jak vybrat to nejlepší pro vás a nechybí ani tip na místo, kde ho můžete koupit za nejlepší cenu.

 

Tradice a rozmanitost

Nejlepší chuť francouzských vín nevznikla ze dne na den. Je dílem doby. Historie pěstování vína ve Francii totiž sahá až do šestého století před naším letopočtem. Měli byste vědět, že se ve Francii nachází hned několik vinařských oblastí, z nichž každá produkuje chutí jinak specifická vína. Je to například oblast Champagne, ze které pochází lahodná šumivá vína, dále je oblast Burgundsko a její jemná červená vína, milovníky sladkých vín by měla zajímat oblast Sauternes. Skvělá vína pocházejí také z vinic na údolí řeky Rhôny (těžká a kořeněná vína) či z Alsaska (svěží bílá vína). Nejlepší růžová francouzská vína pocházejí z vinařské oblasti Provence, která se rozkládá mezi Marseille a Toulonem. Poutavé jsou i příběhy tvůrců vín. Významnou osobností byl například Nicolas Alexandre, markýz de Ségur, který byl již za svého života přezdíván princem vín. S lahodnými víny se pojí i jméno Philippe de Rothschild, který dokázal, že pokud je vůle, je možné vytvořit skvostné víno. Tento muž byl automobilovým jezdcem a vinařství se začal věnovat vlastně náhodou. Vybudoval ale silnou značku a jeho lahodné víno se začalo prodávat po celém světě…

Francouzská vína mají každému co nabídnout

Dost ale bylo historie. Jestliže máte rádi víno a chcete poznat jejich opravdovou chuť, vsaďte právě na ta francouzská. Stačí málo. Podívejte se na nabídku internetového obchodu winehouse.cz. Najdete zde ta nejlepší za velmi příjemné ceny. Kromě toho jsou v nabídce i španělská vína, vína z Itálie, Chile, USA a dalších zemí.