Odpočinek a relaxace v lázních

Velmi žádaným odpočinkovým místem jsou v poslední době lázně a také lázeňské pobyty. Pokud se chce člověk vrátit z dovolené nebo z prodlouženého víkendu opravdu odpočinutý, relaxace v lázeňských resortech naší země je to pravé. V lázních se každý cítí velmi příjemně a nemá chuť se vracet do zajetých kolejích běžného života. Právě existence takových míst, kde se přírodní prameny snoubí s čistým vzduchem a nádhernou krajinou, dala impuls ke vzniku takového fenoménu, jako je lázeňská turistika.

 

Welless, spa a lázeňské procedury

Mnoho lidí netuší, co by si měli představit pod pojmem „spa“ nebo „wellnes“. Je to všechno spojeno především s velmi příjemnou atmosférou a jde o relaxační centra, která nabízí odpočinek i léčebné procedury spojené s vodou. Doslova proces léčení vodou pochází z latinského „Sanus per Aquam“. Podle jedné z verzí se začal tento proces používat již ve starém Římě, kdy se vojáci i obyčejní měšťané léčili v termálních pramenech. Lidé již v té době jasně chápali význam přírodních vodních zdrojů a patřila k nim také sauna. A wellness je spolehlivá a očišťující cesta k revitalizaci lidské duše, těla a mysli.

 

Lázně na severu Moravy

Každý kraj se může pochlubit něčím jiným. Sever Moravy má nejen druhou nejvyšší horu republiky Praděd, ale v jeho okolí se nacházejí hned tři lázeňské resorty. Především jsou to Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku, které se zaměřují na dýchací a cévní potíže, bolesti zad, svalů a kloubů. Procedury jsou také určeny pro jedince, kteří trpí nadváhou a bolestmi hlavy. Horská oblast láká návštěvníky k mnoha aktivitám, které si během léčebného pobytu v Jeseníkách mohou užít.

Hned pod Pradědem se nacházejí také velmi vyhledávané lázně Karlova Studánka. Tento lázeňský resort se může pochlubit jedním z nejčistších ovzduší v celé Evropě a tak sem rádi zavítají hosté zejména s dýchacími potížemi. Lázně ovšem nejsou jen pobytem pro ozdravění těla, ale v okolí je mnoho turisticky významných míst, cyklostezek, které mohou hosté využít a pokochat se tak opravdu nádhernou přírodou v každém ročním období.

Termální lázně Velké Losiny se nacházejí nedaleko lázní v Jeseníku a patří k nejstarším termálním lázním na Moravě. Léčí se zde nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické a oběhové, a to zejména díky léčivým přírodním termálním sirným pramenům.

Lázeňský pobyt je určen všem, kdo chtějí relaxovat, odpočívat a udělat také něco pro sebe. Pokud chcete navštívit některé lázeňské resorty nejen na Moravě, největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz.