Jak na odsávání pilin

Při práci zejména v uzavřeném prostoru je vhodné dbát zvýšené opatrnosti ohledně cirkulace vzduchu a případné kontaminace, která může vznikat v důsledku vyšší intenzity práce. Jinak tomu ani není v případě práce se dřevem, kde vznikají piliny a prach. Pokud byste situaci neřešili, časem by práce v takto nechráněném prostředí mohla vážně poškodit vaše zdraví. Z toho důvodu je ideálním řešením pořízení si odsavače pilin. Ten velice efektivně napomáhá odstranění prachu, pilin, třísek a jiných menších částic, které se mohou uvolňovat při práci s dřevem.

 

Typy odsavačů

Prvním typem je pevný odsavač pilin. Ten, jak již název napovídá, je stacionárního charakteru, takže ho stačí umístit na dobře zvolené místo, kde bude plnit svoji funkci. Tento odsavač pilin se zkrátka hlavně doporučuje, pokud s ním nemáte v plánu každou chvíli manipulovat. Je to z důvodu jeho robustnější konstrukce, která spoléhá na větší stabilitu. Jeho hlavní výhoda tkví v tom, že může být využíván pro centrální odsávání.

Dalším typem je mobilní odsavač pilin. Přístroj se pro změnu hodí těm, kteří s ním mají v plánu často hýbat a přesouvat ho. Nedisponuje tak robustní konstrukcí, tudíž je vybaven kolečky, díky kterým si můžete odsavač pohodlně natáčet dle potřeby, a zaručit tak flexibilní odsávání prachu.

 

Materiál

Materiál je prvek, který je rozhodující při výběru téměř jakéhokoliv výrobku. Společným jmenovatelem je zejména jejich životnost. Jinak tomu není ani v případě odsávání pilin, tedy odsavačů pilin. Ty se vyrábí zpravidla ze dvou materiálů, jimiž jsou plast a kov. Kov je těžší, avšak odolnější. Pokud již víte, co přesně chcete od odsavače pilin, tak koupit celokovový určitě není od věci. Plastový přístroj bývá zase levnější a lehčí. Je třeba s ním však zacházet opatrněji.

Jakmile budete vědět, který typ odsavače vám vyhovuje nejvíce, stačí už jen vybrat materiál a hurá do práce.