Operativní leasing? Nulové starosti a nová auta.

Jednou z variant, jak oživit vozový park je operativní leasing, který je oblíbený hlavně na západ od našich hranic. Podstatou je fakt, že auto zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti i po skončení smlouvy, a tak splácíte jen rozdíl mezi pořizovací cenou a garantovanou zůstatkovou hodnotou. Možná vám vadí to, že auto nebude „vaše“. Tohle „vlastnictví“ vám ale ušetří nejen spoustu nákladů, ale hlavně čas a nervy. O nic se nemusíte starat. Jen o řízení. Jak se to vyplatí oproti jiným způsobům financování?

Zkusme se podívat konkrétně. Tak třeba BMW X5 3.0 190 kW Xdrive30d – to už je poměrně hodně slušné auto, které vám v podnikání ostudu rozhodně neudělá. Ceník a jednoduchá kalkulačka operativního leasingu říká, že zatímco v hotovosti byste za toto auto měsíčně zaplatili 36 787 Kč, na úvěr 23 903 Kč a finančním leasingem zhruba 27 250 Kč, operativní leasing (v tomto případě jsme se inspirovali operativním leasingem LeasePlanGo) vám z rozpočtu ubere nižší částku – jen 22 765 Kč.

Nevážete kapitál, který můžete využít pro podnikání. To je velké plus. A díky službám (pojištění, daně, servis, asistence, nové gumy, palivové karty) hrazeným v rámci splátek, optimalizujete cash-flow.

bmw-x5_bgr

A až vám operativní leasing skončí, prostě přesedláte do jiného auta. Nového. Nebudete se trápit starostmi s prodejem auta, které vám zůstalo po splacení finančního leasingu či úvěru. Pokud máte rádi svůj čas a umíte ho smysluplně využít, operativní leasing je vaše bezpečná cesta.