Oprava porouchaného notebooku se stále vyplatí!

Přenosné počítače zažívají zlatou éru. Postupně vytlačily desktopy do ústraní a nyní nabízí pořádnou porci výkonu za velmi dostupnou cenu. Nabízí se však otázka, zda se vůbec vyplatí případná oprava. Autorizované servisy si za pozáruční opravy účtují poměrně vysoké částky a uživatelé si často raději doplatí pár tisíc a pořídí si zbrusu nový stroj. Jste v podobné situaci a nevíte si s nefunkčním notebookem rady? Prozradíme vám, jak za servis výrazně ušetřit!

Proč jsou autorizované servisy tak drahé? Cena za opravu jako takovou může být v praxi nižší než v neznačkovém servisu – problém je v tom, že se technici musí řídit určitými nařízeními „shora“, tedy od výrobce či distributora. V drtivé většině případů pak dochází ke kompletní výměně základové desky nebo jiné části notebooku i přesto, že by stačilo nahradit některou z vadných součástek. Logicky se tak cena opravy prodraží a ve finále se nemusí vyplatit.

 maxstream.cz_abax_cz_01

Na rozdíly v cenách oprav jsme se zeptali zkušených techniků z renomovaného servisu ABAX Servisní centrum s.r.o.

  • Servis notebooků Jihlava uvedl, že v rámci opravy notebooku naúčtoval zákazníkovi 2 100 Kč za demontáž a výměnu vadného I/O controlleru. Autorizovaný servis by danou situaci řešil výměnou základní desky za 7 500 Kč.
  • Servis notebooků Olomouc ušetřil zákazníkovi 4 020 Kč tak, že vyměnil vadný grafický controller za 3 800 Kč. V autorizovaném servisu by výměna základní desky stála 7 820 Kč.
  • Za zmínku stojí i oprava, kterou provedl servis notebooků Plzeň. Zákazníkovi nesvítil displej a v ABAXU problém vyřešili výměnou vadné výbojky LCD a invertoru. Kompletní výměna displeje ve značkovém servisu stojí 5 900 Kč.

 maxstream.cz_abax_cz_02

Resumé zní jasně. V případě špičkového neznačkového servisu ušetříte podstatnou částku. ABAX odebírá náhradní díly od světových distributorů a výrobců, což má zásadní vliv na konečnou cenu opravy. Disponuje moderním technickým zázemím a vysoce kvalifikovanými techniky, kteří hravě zvládnou i náročné opravy. Napadá vás snad důvod, proč porouchaný počítač vyhazovat, když se vám o něj levně postarají profesionálové? Další zajímavé informace najdete na www.abax.cz.