Originální nábytek svého majitele vychovává. Víte jak?

Zařízení a vybavení interiéru prochází naším životem jako tenká červená linka. Pokud se zrovna svým domácím hnízdečkem nechlubíme návštěvám, nosíme jeho podobu pevně otisknutou v mysli a vracíme se k ní, kdykoli se snažíme vnést do pracovního shonu trochu klidu a pohody. Interiér zařízený s ohledem na naše osobní preference je pak pomyslným světlem celého života. Jako maják, který vždycky ukazuje bezpečnou cestu do domovského přístavu…

S běžným nábytkem z velkých obchodních řetězců jen obtížně vyjádříte svého ducha. Péče, kterou zařízení vašeho bydlení věnujete, se ztratí v uniformních kouscích a váš obývák se tak vůbec nemusí lišit od toho sousedova, který koupil to první, na co ve výprodeji narazil. Ani oblíbený luxusní nábytek z masivu nebo nábytek z teaku není všespasitelný, pokud ho utopíte v šedi každodennosti.

 

Nábytek, který vás donutí vystoupit z ulity

Originální nábytek z masivu je prvkem, k jehož pořízení se většina majitelů bytů nějaký čas odhodlává. Ale jakmile se definitivně rozhodnou, už není cesty zpět. O domácnosti, která vlastní minimálně jednu designovou vychytávku, už můžeme se ctí říct, že je originální. Ale tady to obvykle nekončí.

Originální design je jako jasný paprsek světla, který naruší přítmí naší každodenní ulity. A v jeho světle se najednou zjeví tolik možností. Skříně, skříňky a komody z masivu vám začnou pokládat otázky. Hodí se k nám tahle bílá stěna nebo bychom se vám více líbily na pozadí něčeho barevnějšího. A co tyhle dekorace? Vážně se vám po tolika letech ještě líbí? A neslušelo by našim elegantním tvarům spíše něco jiného?

A vy začnete pátrat, porovnávat a plánovat. Brzy zjistíte, že i originální designový nábytek podléhá módním vlnám, a že to, co je starší, bývá levnější – ale ne nutně méně krásné. Právě neotřelé kousky z výprodejů často donutí jejich nadšené majitele k odvážnému experimentování, na které by si jinak z ostychu netroufli.

Originální nábytek z masivu zkrátka své majitele nenápadně vychovává a pokud věnují jen trochu péče jeho zařazení do interiéru, získají brzy u svých přátel a známých pověst lidí, kteří mají vkus. A to je odměna, která za to rozhodně stojí, nemyslíte?