Grilování – oblíbený plán letních večerů

Přichází teplé letní počasí, a proto i plány na večery jsou mnohem rozmanitější, než tomu bylo v uplynulých měsících. I mimo vyhrazených týdnů dovolené chceme čas trávit co nejvíce venku, v přírodě a ve společnosti přátel či rodiny. Velice oblíbenými víkendovými plány bývají návštěvy hradů, zoologických zahrad či návštěvy koupališť či jiných vodních ploch. Přestože pocit hladu bývá v horkých letních dnech často potlačen a nevnímáme ho tak intenzivně jako během šedých chladných dní, navečer přece jenom nějaké ty chutě přijdou. A že během celodenních vycházek či pohybových aktivit ve vodě vyhládne. Dokonce i to polehávání na dece je za parného letního dne náročná činnost.

Jakmile začne slunce zapadat, potřeba konzumace něčeho osvěžujícího není již tak neodbytná a tělo si žádá něco pořádného na zub. A protože nikomu z nás se nechce zavřít mezi čtyři stěny. I vaření a stolování často realizujeme na zahradách či zahrádkách. A pro tyto účely již mnoho domácností i restauračních zařízení pořizují různé venkovní grily.

Pro soukromé účely a přípravu letního gastronomického zážitku bude ideálním pomocníkem elektrický stolní kontaktní gril Orava EG-200. Staňte se i vy mistrem grilovaček a okouzlete přátele šťavnatými a dokřupava opečenými kulinářskými kousky pro jedlíky masa i zeleninových specialit. Připravíte na něm pokrmy z různých druhů masa, ryb či zeleniny, ale také sendviče či zapečené bagety. Kovové žebrované grilovací desky jsou opatřeny nepřilnavou vrstvou, aby se vám při přípravách nic nepřipeklo.

Orava_gril_EG-200_zatvoreny

Dvě jednoduše vyjímatelné misky zachytí přebytečný tuk a v přední části se nachází světelná kontrolka provozu, která informuje o teplotě. Teplotu je možné variabilně nastavit podle typu připravovaného pokrmu – nižší teplota je vhodná pro přípravu sendvičů, vyšší zase pro přípravu šťavnatých steaků.

Grilovat můžete na otevřeném grilu a v případě potřeby přístroj jednoduchým pohybem proměnit v toustovač, pokud máte chuť třeba na zapečenou bagetu. Díky tepelně izolované rukojeti grilu můžete vždy bezpečně kontrolovat průběh přípravy pochoutky, abyste ji naservírovali na talíř v tom správném okamžiku.

A dokonce i údržba grilu není vůbec náročná. Gril stačí přetřít papírovým ubrouskem a hadříkem. A v případě nepřízně počasí můžete gril Orava EG-200 použít i na grilování v interiéru.

Tento společník dodá vašim letním večerům tu správnou prázdninovou atmosféru.

Prodává Orava za 1 099 Kč.

www.orava.eu