Ozdobte si stěny ručně malovanými obrazy

Chtěli byste vaší domácnosti nebo třeba i kanceláři dodat jedinečnou atmosféru, ale nevíte si s tím rady? Nemusíte si dlouho lámat hlavu. Poradíme vám, jak si jednoduše ozdobit jakoukoliv místnost pomocí obrazů. Měli byste vědět, na co vše si musíte dát pozor…

 

Obraz musí „mít smysl“

Aby obraz v místnosti splnil svůj účel – tedy působil jako ozdobný prvek – je třeba nad jeho výběrem přemýšlet. Důležité je, aby jeho podoba korespondovala s celkovým laděním dané místnosti. Někdy dokáže i malý obraz dodat pokoji jedinečný šmrnc, ale jen za předpokladu, je-li správně umístěn. Než obraz koupíte, najděte mu proto vhodné místo. Obraz by měl být ideálně umístěn v úrovni očí a měl by mít ve svém okolí dostatek volného místa.

Jaký motiv vybrat?

Každý obraz musí být sladěn i tématicky. Například do ložnice se hodí malované obrazy s motivem květin, do dětského pokoje obrazy s pohádkovými motivy apod. Pokud vybíráte obraz do kanceláře, vsaďte na originalitu a výraznost, nezapomínejte ale na vkus. Zajímavý obraz může na klienty působit seriózním dojmem. Do obývacího pokoje se hodí ručně malované obrazy s abstraktními motivy i s konkrétními motivy. Při výběru obrazu si musíte dát pozor i na jeho rám. Robustní rámy mohou působit rušivě. Nebojte se ale výraznosti a pokud vám to celkové ladění pokoje dovolí, volte výrazný barevný rám.

Moderní mají více dílů

Na trhu jsou jednodílné malované obrazy i vícedílné malované obrazy. Pokud máte rádi netradiční věci, určitě vsaďte na obrazy s více díly. S jejich rozmístěním si můžete pohrát a vytvořit originální koncepci. Pravidla, jak obrazy v místnosti umístit, neexistují. Jeden může viset v úrovni očí, druhý níže a třetí třeba zase o kus výše. Nebojte se a experimentujte. Obrazy umístěné ve stejné výšce mohou působit příliš upjatě.