Perlový šperk pro každý den

Perly jsou skutečnými skvosty mezi šperky a nezáleží na tom, jestli jsou do šperku zasazeny samostatně nebo se jejich půvab a elegance spojuje do dlouhých řad náramků a náhrdelníků. Perlové šperky ale nejsou určeny jen pro slavnostní příležitosti, jejich krása umí podtrhnout i jednoduše vyhlížející oblečení pro všední den nebo do kanceláře.

Některé ženy se domnívají, že luxusní šperky mají být po většinu času uzavřené v dekorativní šperkovnici po babičce, odkud jsou vysvobozeny jen při opravdu zvláštních příležitostech. U perel to ale rozhodně neplatí. Nejlépe jim je právě na kůži jejich nositelky, dlouhodobé uzavření v nevhodných podmínkách snáší těžko a vyžadují poté náročnější údržbu. Jak tedy své perly vytrhnout ze zahálky a nosit je co nejčastěji?

 

Perly jako součást ležérního outfitu

Pod tímto pojmem si lze představit ledacos. V našich zeměpisných podmínkách jsou to obvykle džíny nebo jednoduché kalhoty různé délky, doplněné o jednobarevné tričko, svetřík nebo košili. Na nohách se nosí lodičky, sandály nebo polobotky a výběr kabelky je rovněž nenucený a s důrazem na praktičnost. Perlové náhrdelníky si s ležérními outfity rozumí velmi dobře. K jednobarevným tričkům se hodí dlouhé šňůry perel, u košil dostávají přednost kratší kousky nenápadně vykukující zpod límečku. Samotný výstřih pak nejlépe zvýrazní samostatné perlové přívěsky na tenkém řetízku.

526

Oblečení do práce perly miluje

Dresscode mnoha kanceláří nebo oficiálních akcí firmy si často žádá oblečení s označením business nebo business casual, které se drží pravidel minimalismu. Přísný vzhled mohou decentně narušit jednoduché perlové šperky. Černý kostýmek projasní náhrdelník z bílých perel, na bílé košili se naopak uplatní perly černé. I prosté podání ruky může mít v sobě dávku noblesy, stačí si navléknout prsten s perlou, který vypadá za každých okolností maximálně elegantně. A totéž lze říci i o perlových náušnicíc h. Pamatujte jen, že méně je více a s počtem perlových šperků to při pracovních příležitostech raději nepřehánějte. Inspirovat se můžete třeba u anglické královny, která perly bezmezně miluje a vypadá díky nim skvěle kdekoliv a kdykoliv.