Plánujete dovolenou na horách a přemýšlíte, jak s sebou ideálně přepravit vaše lyže?

Zimní sezóna pomalu, ale jistě klepe na dveře. Nebude to tak dlouho trvat a horská střediska se oficiálně dají do provozu. Na tento okamžik netrpělivě čekají všichni zarytí nadšenci zimních sportů, lyžování a běžkování obzvlášť. Inu bodejť by taky ne! Vždyť zaplavat si můžete celoročně, ale vyrazit na prašanem zasypanou sjezdovku? To se dá opravdu jen jednou do roka! Možná i vy patříte do skupinky příznivců lyžování a již se nemůžete dočkat, až konečně vyrazíte na vytouženou dovolenou na horách. Kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy se snažíte přijít na nejideálnější způsob, jak si s sebou do hor přepravit i vaše lyže…

Zima bez lyžování? Ne, díky!

Umíte si představit zimu bez lyžování? Ne? Pak věřte, že tento názor nesdílíte sami! Spousta lidí lyžování miluje a zimu strávenou byť bez jediného sjezdu si zkrátka neumí představit. Jak to ale vyřešit s lyžemi, které se vám nevejdou do zavazadlového prostoru? Pokud si i vy marně lámete hlavu nad tímto problémem, máme pro vás řešení! Ideálním způsobem, jak pohodlně převézt vaše lyže, představují nosiče lyží. Dají se pořídit ve specializovaných obchodech a k dostání jsou v mnoha provedeních, takže si zaručeně dokáže vybrat úplně každý.

Proč zvolit právě nosiče lyží?

Neexistuje pohodlnější způsob, jak s sebou do hor přepravit stěžejní bod vaší dovolené – lyže. Nosiče lyží jsou vyráběny z kvalitních materiálů a jejich provedení je pečlivé a bezpečné. Jejich předností je bezesporu dlouhá životnost, takže se nemusíte bát, že byste museli každou zimní sezónu pořizovat nové. Ani při velmi nízkých teplotách nemůže pevný rám prasknout a speciální pryž si stále zachovává svou pružnost. Navíc se jedná i o moderně vyhlížející řešení, jež se vyznačuje vysokou spolehlivostí, přitažlivým vzhledem a snadnou montáží, aniž byste museli používat nářadí.

 

Jak si správně vybrat?

Uvažujete-li o pořízení nosiče lyží, ještě než si nějaký odnesete domů, měli byste si odpovědět na jednu otázku: jaký typ nosiče chcete a kolik na něm plánujeme převážet lyží či snowboardů? Tento fakt je hodně důležitý a udělí vám směr vašeho výběru. V neposlední řadě je třeba brát v potaz i možnosti montáže, které vám vaše auto nabízí. Možná byste ocenili i tažná zařízení na vozy Škoda, zvláště v případě, kdy byste s sebou chtěli převážet větší množství zavazadel, jež by se vám nevešla do kufru.

Jakmile budete mít v tomhle jasno, stačí si jen vybrat z opravdu pestré nabídky.