Byli jste překvapení, jak moc jste museli topit při prvních letošních mrazech?

Bez varování a hned s velkou silou. Přesně tak letos udeřilo první mrazivé počasí. Můžeme to označit jako takový předvoj toho, co nás ještě čeká. Mrazy byly jen dvoudenní, ale stihly napáchat dost škody. Pomineme-li popadané větve a zpoždění hromadné dopravy, napáchaly mrazy dost velký průvan i v našich peněženkách. Mnoho domácností, především majitelů starších rodinných domů bylo totiž překvapeno, jak intenzivně museli v průběhu těchto dvoudenních mrazů interiér vytápět. Týkalo se to i vás?

 

Jak a hlavně kudy uniká teplo?

Možná si pokládáte otázky typu – Jak mohl váš domov tak náhle prochladnout a bylo nutné jej tolik vytápět? To nejsou správně položené otázky. Vás by mělo nejvíce zajímat – Kudy vlastně teplo unikalo. Když se totiž teplo v domácnosti neudrží, je nutné znovu vytvářet další a další, což samozřejmě stojí další a další peníze. Pokud si domácnosti dokáží teplo udržet, budou účty za vytápění mnohem menší a to i v případě velkých mrazů. A protože teplý vzduch uniká vzhůru, je vhodným řešením investice do zateplení půd a stropů rodinných domů.

 

Ještě není pozdě!

Naštěstí je tento způsob zateplení rodinných domů, je jedním z mála kroků pří snížení tepelných ztrát domácností, které se dají realizovat i v tomto období. O výměně oken nebo zateplení fasády se to říci nedá. A mnohdy ani výměna oken nedokáže přinést takové úspory, jako právě zateplená půda. Pokud tedy využijete dostatečně kvalitní technologii. Mezi nejvyvinutější se řadí foukaná minerální izolace Magmarelax.

 

Proč zrovna tento druh?

Magmarelax je druhem foukané minerální izolace, přímo vyvinutou pro zateplení půd a stropů. Tato izolace je na půdu aplikována pomocí hadice, přímo z nákladního automobilu, který stojí před domem. Zateplení může být prováděno za plného provozu budovy a nikde nevznikne nepořádek. Na půdě vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer tepelných mostů, kterými by teplo mohlo unikat. Tento materiál odolává vlhkosti, je nehořlavý, nesléhavý, odolává působení hlodavců a hlavně neztrácí své izolační vlastnosti.

Detailní informace o tomto systému najdete na www.magmarelax.cz.