Plánujete výměnu oken? Jaké služby se vyplatí objednat si na klíč?

Výměna starých oken za nová (dřevěná, plastová, hliníková nebo dřevohliníková), je pro každý dům krokem k úsporám za vytápění a k většímu komfortu bydlení. Při výběru dodavatele oken je dobré zajímat se o řadu detailů, protože výměna oken se může stát také noční můrou. Kvalita oken se totiž nepozná hned, ale většinou se projeví až v průběhu několika měsíců, nejčastěji v zimním období. Nejvíce sledovaných parametrem jsou tepelně izolační vlastnosti oken. Zde je třeba věnovat pozornost nejenom výběru profilů rámů a křídel, ale také izolačnímu zasklení, které má na vlastnosti oken zásadní vliv. Zaměřte se také na služby spojené s montáží. Pokud si k oknům pořídíte i odbornou montáž od dodavatele většinou získáte na okna také prodlouženou záruku.

 

Montáž oken je stejně důležitá jako výběr profilů a zasklení.

Odborná montáž od dodavatele případně jeho smluvní firmy bývá spojena s prodloužením záruční doby na okna. Záruční a pozáruční servis by měl být samozřejmostí, nicméně vyplatí se, pokud víte, kdo a kde vaše okna vyrobil. Mnoho lidí podceňuje nutnost péče o moderní okna. Lidé často neví, že kování je třeba promazávat a seřizovat, aby byla zajištěna dlouhodobá maximální tepelná izolace. U dřevěných oken je nutné pečovat o jejich povrchovou lazuru, jinak po pár letech mohou vykazovat značné poškození vzhledu atd. Správná péče a údržba může výrazně prodloužit životnost oken a jejich bezproblémovou funkčnost.

 

Nabídka služeb tradičního výrobce oken a dveří značky VEKRA

Značka VEKRA nabízí komplexní servis v oblasti dodávky a montáže oken a dveří. V rámci výměny oken si můžete objednat demontáž starých oken a jejich ekologickou likvidaci. Zajišťuje také odbornou montáž oken, dveří i doplňků proškolenými pracovníky a zednické začištění ostění. Samozřejmostí je doprava na místo montáže zdarma, v případě velkých prvků také zajištění manipulační techniky. Objednat si v rámci služeb můžete také výmalbu okolí oken. Montážníci před samotnou výměnou provedou zakrytí přístupových cest k oknům. Pomohou také s odstraněním překážejícího nábytku, protože pro výměnu oken je třeba asi jeden metr volného prostoru před oknem. Po dokončení prací provedou hrubý úklid vybouraného materiálu.

 

Seřízení oken s návodem zvládnete sami

Po čase užívání se může u všech druhů oken stát, že drhnou nebo dokonale netěsní, jde o tzv. sesedání, které se častěji projevuje u novostaveb. Do půl roku po montáži poskytuje VEKRA seřízení oken zdarma v rámci záručního servisu. Celoobvodové kování u moderních oken umožňuje snadno okna seřídit jen za pomoci imbusového klíče. Naprostá většina zákazníků zvládne seřízení sama. Návod na seřízení oken VEKRA najdete také detailně na stránkách značky VEKRA v sekci servis jako seřízení plastových oken svépomocí.

Detailní informace najdete přímo na www.vekra.cz.