Pleť v zimě – změňte produkty i pečující rutinu!

S klesajícími venkovními teplotami bychom měli obměnit nejen náš šatník, ale také naši kosmetickou výbavu. Pleť v chladnějším období si totiž žádá rozdílné zacházení, změnit tak musíte nejen produkty, ale i vaši každodenní pečující rutinu.

 

Hydratujte

I v chladných dnech volá pokožka po hydrataci, dopřejte jí proto pořádnou dávku vláhy. V pleťových krémech hledejte kyselinu hyaluronovou, která je dobře známá pro své téměř až zázračné schopnosti vázat na sebe vodu. Ceněná je však i z jiných důvodů, působí totiž proti nebezpečným volným radikálům a navíc podporuje tvorbu kolagenu, vrásky si tak na vás nepřijdou. Pružnou a vláčnou pokožku zajistí také dostatečný pitný režim, proto bez ohledu na roční období dodržujte doporučované množství dvou až tří litrů tekutin denně. Upřednostňujte neperlivou vodou a čaje.

 

Vyživujte

Pokožka potřebuje nejen hydrataci, ale i výživu. Nebojte se proto těžších krémů, které na ní vytvoří jakousi ochrannou bariéru před větrem a mrazem. V případě, že máte mastnou pleť, pak jí nezbytné živiny dodejte přípravky s lehčí konzistencí, například prostřednictvím sér a gelů. Pravidelnou péči rozšiřte také o regenerační masky, opět sáhněte po těch hutnějších. Skvěle funguje jílová maska, která pleť nejen do hloubky vyživí, ale navíc absorbuje nadbytečný maz, zklidňuje záněty, sjednocuje její tón a zmírňuje viditelné známky předčasného stárnutí. Čas si na ni udělejte alespoň dvakrát týdně. Výživu pokožce poskytněte nejen zvenčí, ale i zevnitř, a to v podobě sezónních potravin, které jsou doslova nabité vitamíny.

 

Chraňte

Ani v chladném období nepodceňujte ochranu před sluncem. Jeho paprsky totiž dovedou být stejně ostré jako v létě – a neplatí to jen na horách, ale také v nižších nadmořských výškách. I když se tedy vydáváte „jen“ na procházku do města nebo do přírody, vyrážíte na nákup nebo do práce, naneste na pokožku krém s dostatečným ochranným faktorem. Předejdete tak nevzhledným pigmentovým skvrnám, nepříjemným spáleninám kůže i předčasným vráskám. A energii ze slunce můžete čerpat naplno a bez obav!