45809891 - mold on the wood wall in house, fungus

Plísně na fasádách nejsou nic neobvyklého a „Odstranění plísní, sanace Praha“ si s nimi umí poradit

Na fasádě severní strany našeho domu se už dlouho tvořily plísně. Nechápali jsme důvod jejich vzniku. Dům máme zateplený, sice jen tenkou vrstvou polystyrenu, ale předpokládali jsme, že by to mohlo stačit. Plísní se nám nedařilo definitivně zbavit, vždy jsme je něčím nastříkali, plísně na krátko zmizely a poté se objevily znovu. Už jsem to nemohla vydržet, dům se tak špinil a plísně určitě negativně působily i na fasádu a ničily ji.

Našla jsem si informaci, že tento problém je možné řešit protiplísňovým nátěrem, který nabízí A SERVIS LIPKA, odstranění plísní Praha. Firmě jsem zavolala a domluvila si s nimi schůzku, aby se mohli podívat, jak to u nás vypadá a doporučit řešení. Pracovníci firmy nám vysvětlili, že plísně se na severních stranách vyskytují často, je to z důvodu nedostatku slunečního záření a tedy vznikající vlhkosti na povrchu fasády, která plísně způsobuje. Tenká vrstva polystyrenu není dostatečná a může způsobovat, že ve stěně kondenzuje vlhkost a dostává se ven z vnitřku domu. LSG nátěr proti plísním, který firma aplikuje, nám v našem případě doporučili nanést, protože s jeho pomocí se zamezí vzniku vlhkosti a odstraní se i napadení mikroby.

Domluvili jsme se tedy na termínu, kdy nám bude z fasády odstraněna plíseň a provede se dezinfekce plochy. Také jsme museli domluvit druhý termín, kdy bude proveden samotný nátěr. Plísně se z fasády odstraňovaly mechanicky s pomocí vysokotlakého čisticího přístroje. Pracovníci postupovali velice pečlivě, aby na fasádě nezbyl ani zbyteček plísně. Poté plochu nastříkali dezinfekcí, která se musí nechat působit 24 hodin. Po uplynutí této doby se mohlo přistoupit k nanesení LSG nátěru. Od té doby se plísně našemu domu vyhýbají a máme konečně pokoj.

Jak poznat, že je vaše dítě závislé na počítači

V dnešní době má mobilní telefon, tablet či počítač kdejaký školák, a dokonce už i předškolák. Moderní technologie už zcela ovládly náš každodenní život. Ale kdy se z toho stává už závislost, a jak ji na dítěti poznat? Mezi běžným a závislým užíváním počítače je hranice už velice tenká, protože využívání počítačů dneska vyžaduje i řada škol. Pokud však vaše dítě tráví u počítače tolik času, že nemá čas na své koníčky či kamarády, ve škole se zhoršily jeho výsledky, je nervózní či neklidné, pokud není v dosahu počítače, už byste měli zakročit.

44714225 - young woman cleaning carpet with detergent spray bottle and sponge

Pokud nechcete, aby vaše dítě trávilo tolik času u počítače, jednou z nejlepších možností je, mu najít takový koníček, který ho bude opravdu bavit. Dále je také potřeba, abyste se mu věnovali. Choďte na společné procházky s rodinou, věnujte se sportu, naplánujte výlet s kamarády vaší ratolesti, nebo si prostě zahrajte nějakou hru na počítači společně, abyste měli jeho činnost na počítači pod kontrolou. Protože jeho značnou nevýhodou je i to, že má dítě přístup k internetu a na internetu dnes najdete úplně vše a samozřejmě i to, co by mělo zůstat dětským očím skryté. A co hůře, může tam na různých serverech narazit na nebezpečné jedince, kteří by mohli zneužít jeho osobních dat.

Proto se dítěti snažte věnovat, i když jste měli jiné povinnosti, například čištění koberce. S tím se raději obraťte na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha 4, která realizuje špičkové strojové čištění koberců, a to za příznivé ceny, tudíž si je může dovolit opravdu každý.